Arka bahçe jakuzi fikirleri – Dış mekanınıza bir spa kurmanın 5 akıllı yolu

Son güncelleme:

Arka bahçe jakuzi fikirleri listeledik. Spa’nızın gözlerden uzak olmasını veya dış mekan alanınızın odak noktası olmasını istiyorsanız, bu arka bahçe jakuzi fikirleri hayallerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır. 

Bitki dikme ilhamından pratik peyzaj hilelerine, küvetinizi güvenli ve korumalı tutma yollarına kadar uzanan bu uzman destekli ipuçları, mükemmel bir proje başlangıç ​​noktasıdır. Ne de olsa, jakuziler pahalı bir yatırımdır, bu yüzden onların arka bahçenizin görünümünü bozmaları veya garip ve kullanışsız olmaları isteyeceğiniz en son şeydir.

İster yer üstü jakuziler, ister gömme ürünler tercih edin, burada size uygun bir öneri vardır. 

Uzmanların Önerdiği 5 Arka Bahçe Jakuzi Fikri

Bacqyard baş peyzaj tasarımcısı Jonathan Ames , “Açık alanınıza bir jakuzi dahil etmek, arka bahçenizi rahatlatıcı bir sığınak haline getirerek ezber bozabilir” diyor .

Bu sıcak küvet fikirlerinden birini deneyin ve evde kendi spa deneyiminizin keyfini çıkarın. 

1. Dikim Arasına Bir Jakuzi Yerleştirin

Arka bahçe jakuzi fikirleri
Uzun boylu süs çimleri, jakuziyi gözlerden uzak tutmaya yardımcı olabilir. Gordon ve Grant’ın Projesi
(Fotoğraf: Gordon ve Grant)

Arka bahçenizin boyutu ne olursa olsun, sıcak küvetinizi uzun bitkilerle çevreleyerek anında rahatlatıcı ve rahat bir his yaratabilir, dinlendirici bir jakuzi keyfinin tadını çıkarabilirsiniz.

Gordon & Grant Jakuziler ve Spalar Genel Müdürü Joe Bolger , bu havuz çevre düzenlemesi fikrinin yakın tarihli bir projede nasıl gerçekleştirildiğini anlattı: “Burada bir Sundance Cameo spa seti, bir ip güverte içine yerleştirilmiştir. İp ahşabı ve çevreleyen süs çimleri , beton görüntüsü yerine sert peyzajın görünümünü yumuşatarak spa alanını bahçenin en davetkar köşesi haline getiriyor.”

2. Güverte Ve Pergola Kombinasyonuyla Drama Ekleyin

Arka bahçe jakuzi fikirleri
Bir pergola, jakuziniz için barınak ve mahremiyet sağlayabilir. Bacqyard Projesi
(İFotoğraf: Bacqyard)

Bacqyard’dan Jonathan Ames, “Jakuziler, açık alanınıza rahatlık ve lüks katmanın harika bir yoludur” diyor. 

“Konumu dikkate almak önemlidir. Jakuzi hem mahremiyet hem de kolay erişim sağlayan bir yere yerleştirilmelidir. Bir pergola veya çardak gibi bir üst bölüm eklemek, hem jakuziniz için arka bahçe mahremiyeti hem de koruma sağlayabilir. Görsel olarak, bu aynı zamanda jakuziyi çerçevelemek ve banyo alanı etrafındaki drama hissini yükseltmek için harika bir yoldur.”

3. Doğal Bir Yaklaşım Benimseyin

Arka bahçe jakuzi fikirleri
Gordon ve Grant’in bu projesi, doğal çevre ile uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.
(Fotoğraf: Gordon ve Grant)

Kurulum ve tasarımınız için doğadan ilham alın ve doğal ortamın yönlendirmesine izin vererek çarpıcı bir manzaradan veya konumdan en iyi şekilde yararlanın. Ahşap spa küveti güvertelerine gömülmüş küvetler, bu önemli özelliği el değmemiş arazide etkinleştirmek için idealdir.

Jakuzi yapımı söz konusu olduğunda, her biri kendi özelliklerine ve niteliklerine sahip birkaç ahşap seçeneği vardır. Alaska Sarı Sediri ve Western Red Cedar gibi sedirler hafif ve yumuşaktır, ancak iyi yalıtım özelliklerine ve doğal fenol koruyuculara sahip yoğun bir taneye sahiptir. 

Karaçam, özellikle güzel bir seçenektir, açık kahverengi renklidir, son derece dayanıklıdır ve böceklere ve çürümeye karşı doğal olarak dayanıklıdır. Sibirya ladini ve meşe de popülerdir ancak düzenli bakım ve sızdırmazlık gerektirir.

4. Çevre Düzenlemesi İle Açık Hava Spa’nızı Geliştirin

Arka bahçe jakuzi fikirleri
Soake Pools’un tasarladığı bu dalma küvetinde ve dış mekan şöminesinde aynı taşı kullanmak, eğlence alanını birleştirmeye yardımcı olur (Fotoğraf: Soake Pools)

Banyo alanınızın konumunu ve ayarını planlamak ve kapsamlı bir şekilde hazırlamak için zaman ayırmak, tüm deneyimi keyifli ve etkili kılmak için çok önemlidir. Kesinlikle profesyonellere bırakılması gereken bir iştir. Çünkü, küvet yüzeyinin su dolu olduğunda ağırlığı kaldıracak kadar düz ve yapısal olarak sağlam olması çok önemlidir. Yakınlarda bir elektrik bağlantısı ve bahçe hortumunun olması da işleri kolaylaştırmaya yardımcı olur.

5. Mahremiyet İçin Bitkilerden Yoğun Bir Çit Oluşturun

Arka bahçe jakuzi fikirleri
Fotoğraf: Bacqyard Projesi

Lüks bir dokunuş ve stresi azaltmak için ideal, jakuzili havuza veya arka bahçedeki havuza dalmak rahatlatıcı bir deneyim olmalıdır, ancak küvetinizin yanından geçen trafik veya gürültülü komşular varsa, muhtemelen durum böyle değildir. 

Çit bitkileri yetiştirmek , bir jakuziyi gözlerden uzak tutmanın oldukça etkili ve çekici bir yoludur, ayrıca bitkilerin olgunlaştıkça ve türlerine bağlı olarak mevsim boyunca değiştikçe tadını çıkarabilirsiniz.

Arka bahçe jakuzi fikirleri bu şekilde. Aşağıdaki yazılarımız da ilginizi çekebilir…

Banyosunu yenilemek isteyenler için 15 dekorasyon önerisi