Antrasit renk ile uyumlu renkler

Antrasit renk ile uyumlu renkler mi arıyorsunuz? Sizler için önerilerimiz var. Renkler; ev ve yaşam alanlarımızı, kişisel kombinlerimizi ve eşyalarımız gibi unsurları canlandıran en önemli öge olarak ön plana çıkıyor. Tasarım diliyle, anlamlarıyla ve hissettirdikleriyle bize çok şey anlatan renkler, hayatımızın her alanında yapmış olduğumuz tercihlerde bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Son dönemin trend renkleri arasında yer alan antrasit renk de çok sayıda kişi önemli bir konumda yer alıyor. Sadece koyu gri diyerek geçemeyeceğimiz antrasit renk; siyah, beyaz ve gri rengin birleşiminden meydana geliyor. Böylelikle karakteristik ve özel bir yapıya bürünen antrasit renk, bu anlamda birçok alanda tercih ediliyor.

Sizin de rahatlıkla hayatınızda yer açabileceğiniz antrasit rengi daha efektif, daha şık hale getiren bazı renkler bulunuyor. İşte antrasit renk ile uyumlu bir şekilde kullanabileceğiniz renkler… 

Antrasit Renk ile Uyumlu Renkler 

Antrasit renk ile uyumlu renkler

Antrasit renk, her ne kadar karakteristik bir hava yer alsa da genel hatlar ile uyumlu yapı sergileyen bir renk olarak biliniyor. Antrasit rengin bu özelliği sayesinde birçok renk ile uyumlu bir şekilde tercih edebilirsiniz. Antrasit rengin uyumluluk sağladığı başlıca renkler ise şu şekilde: 

  • Antrasit ve mavi renk çarpıcı bir uyum gösteriyor. Bunun için mavi rengin özel tonlarından da destek alabilirsiniz. Örneğin; lacivert ve indigo gibi renkler, antrasit renk ile tam uyum sergiliyor. Antrasit renklerin hakim olduğu yaşam alanlarınızı mavi ve tonlarıyla birleştirerek ahenkli bir görünüm elde edebilirsiniz. 
  • Antrasit rengin yüksek uyumluluk gösterdiği bir diğer renk ise beyaz. Antrasit ve beyaz rengin birlikteliği huzurlu ve ferah bir atmosfer vadediyor. Bununla birlikte modern bir görünüm de sunan antrasit beyaz uyumu sayesinde hayalini kurduğunuz yaşam alanına kavuşabilirsiniz. 
  • Antrasit ve siyahın birleşmesi de şık bir ahenk vadediyor. Antrasit ve siyahın bir ara gelmesi aynı zamanda ağır ve asil bir görünüm de sunuyor. Bu iki rengin seçimi asil ve şık bir görünüm sunarken aynı zamanda ortamınızın olduğundan daha karanlık görünmesine de neden olabilir. 
  • Antrasit rengin etkisi altında canlı bir ortam yakalamak istiyorsanız, antrasidi sarı renkle kombinleyebilirsiniz. Böylelikle daha sıcak bir atmosfere sahip olabilirsiniz. Sarı renkten elde ettiğiniz canlılık siz yeterli gelmiyorsa turuncu rengi de değerlendirebilirsiniz. Böylelikle daha sıcak bir görünüm elde edebilirsiniz. 
  • Son olarak antrasit renk ile fıstık yeşilini kombinleyebilirsiniz. Bu kombin de aradığınız canlılığı elde etmenize imkan tanıyabilir. 

Antrasit Renge Yer Verebileceğiniz Alanlar 

Antrasit renk ile uyumlu renkler

Antrasit rengi başka renklerle kombine ederek dekorasyonunuzda yer verebileceğiniz gibi bazı ev ve yaşam ürünlerinde antrasiti tercih ederek de kullanabilirsiniz. Bu sayede asil bir görüntüye ve şık bir ürüne kavuşabilirsiniz. Antrasit renge yer verebileceğiniz alan ise şu şekilde: 

  • Mutfak dolaplarında antrasit rengi seçmek mutfağınıza ağır bir hava katabilir. Bu ağır hava ve rengin görünümü ise size şıklık bir görünüm vadediyor. Bu sayede etkileyici bir görünüme sahip olan mutfağa dekorasyonuna kavuşabilirsiniz. 
  • Mutfak dolapları için düşündüğünüz antrasit rengi banyo için de uygulayabilirsiniz. Özellikle banyo algısı sadece açık görünüme sahip olan unsurlardan çıkmış durumda. Bunun aksine son dönemde banyo dekorasyonun da daha koyu renkler hakim. Antrasit ile size bu trendin bir parçası olabilirsiniz. 
  • Mobilyaların dışında antrasit rengi halı gibi yaşam alanlarını tamamlayan ürünlerde de tercih edebilirsiniz. Böylelikle başta ev olmak üzere çeşitli yaşam alanlarınıza şık ama etkili bir dokunuş yapmak fırsatı yakaladım  
  • Yatak odası da antrasit rengi yer vermek içim en ideal noktalardan biri. Bu çerçevede şık bir yaşam dokunuşu yaparak göze hitap eden yatak odasına kavuşabilirsiniz.

U şeklinde mutfak tasarımlarında dekorasyon