anneler-günü-hediye-önerileri

Anneler Günü el yapımı hediye fikirleri – 2023 Anneler Günü için ne yapılabilir?

Son güncelleme:

Anneler Günü hediyesi için araştırmalara başladınız mı? Anneler Günü yaklaşıyor. 2023 Anneler Günü ne zaman? sorusunun yanıtını arıyor ya da anneler günü için hediye önerileri araştırıyorsanız sizler için önerilerimiz var.

El yapımı anneler günü hediye önerileri ile annenizi sevindirebilirsiniz. Düşük bütçe ile mükemmel hediyeler hazırlayabilir, hediyenize manevi değeri emeğinizle katabilirsiniz. El becerilerinizi kullanarak yapacağınız bir hediye sıradan hediyelere göre çok daha anlamlı olacaktır. Peki kendin yap anneler günü hediye tarifleri nelerdir? İşte yanıtı…

ANNELER GÜNÜ 2023 NE ZAMAN?

2023 yılında Anneler Günü 14 Mayıs 2023 pazar günü kutlanacak.

ANNELER GÜNÜ EL YAPIMI HEDİYE FİKİRLERİ

Anneler günü hediyesi olarak bir hediye kartı hazırlayabilirsiniz. El yapımı hediye kartı hatıra olarak da saklanabilir. İşte anneler günü kartı yapımı…

ZORLUK DERECESİ: Kolay
MALİYET: 5 TL.

MALZEMELER

  • Açık ve koyu pembe karton
  • Düğme
  • Yapıştırıcı
  • Makas
  • Kalem

YAPILIŞI

Koyu pembe karton üzerine 3 farklı ebatta papatya şekli çizin ve kesin. Yaprak kısımlarını kıvırarak daha boyutlu hale getirin. Büyükten küçüğe doğru iç içe geçecek şekilde 3 ebat papatyayı yapıştırın ve ortasına düğme yapıştırın. Son olarak papatyayı açık pembe renk karton üzerine sabitleyip kartınızı tamamlayın.

ANNELER GÜNÜ HEDİYESİ EL YAPIMI MUM

Anneler günü mumluk

Tabii ki anneniz için yapabileceğiniz birçok hediye seçeneği var. Bizim önerimiz annelerin çok sevdiği mumlarla yapabileceğiniz bir düzenleme.

SADE MUMLARI DEKORE EDİN

Kokulu yada kokusuz çok uygun fiyatlarda alabileceğiniz sade mumları elinizde bulunan, ev dekorasyonunda ya da diğer projelerde kullandığınız duvar kağıtları ile dekore edebilirsiniz.

Bu düzenlemede sadece duvar kağıdı değil, hoş ambalaj ya da paket kağıtlarını, dergi ya da eski kitap sayfalarını bile kullanabilirsiniz.

DEKORATİF MUMLUK NASIL YAPILIR?

Kullanacağınız duvar kağıtlarını mumu kaplayacak boyutlarda kesebilirsiniz. Eğer yırtılmış kağıt görünümünü seviyorsanız duvar kağıtlarını yırtarak da uygun boyutlara getirebilirsiniz.

Kestiğiniz duvar kağıdı parçalarının arkasına dekupaj tutkalı sürerek mum üzerine yapıştırın. Kağıt üzerine boydan boya bastırarak altta kalan havayı çıkarın. Eğer tutkalın fazlası kenarlardan çıkmışsa nemli bir bezle silerek temizleyin. Kağıdın üzerinden de tutkal uygulayarak kağıdın yerini sağlamlaştırın.

Duvar kağıdının üzerini düğme, dantel, boncuk, kurdele ve çeşitli süslümelerle istediğiniz gibi renklendirebilirsiniz. Sıcak tutkal tabancası kullanarak süslerin daha iyi yapışmasını sağlayabilirsiniz.

ANNELER GÜNÜ HEDİYESİ EL YAPIMI DEKORATİF ÇERÇEVE

Anneler günü hediyesi tablo

Anneler gününe sayılı süre kala hala ne hediye alacağınızı düşünüyorsanız, ‘kendin yap’ stili el emeği bir hediye ile annenizi mutlu edebilirsiniz. Anneniz için hazırlayabileceğiniz iki farklı dekoratif çerçeve önerimizi inceleyerek annenizin evini hoş bir şekilde süslemesini sağlayabilirsiniz.

RENK KARTELALARINDAN FOTOĞRAF

Evinizi boyarken incelediğiniz ya da dergi ekinden çıkan renk kartelalarını kullanarak annenize özel eşsiz bir hediye hazırlayabilirsiniz. Öncelikle annenizin seveceği fotoğrafları seçin.

Renk kartelaları geniş bir zemin üzerindeyse fotoğrafların boyutlarına uygun olacak şekilde kesin, küçük ya da ince kartelalarınız varsa parçaları bir araya getirerek yapıştırın.

Fotoğrafları bilgisayarınızda siyah-beyaz renge çevirin ve yazıcınızın ayarlarını kestiğiniz kartelalara uygun olacak şekilde ayarladıktan sonra fotoğrafları kartelalara basın.

Farklı tonlarda kartelaları kullanarak çerçevenizi istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Anneniz bu enteresan hediyeyi çok sevecek!

KENDİN YAP ANNELER GÜNÜ HEDİYESİ: KELEBEK AİLE AĞACI

Anneler günü için el yapımı hediye

Baharı çağrıştıran kelebeklerle hazırlayacağınız bir düzenleme eminiz ki annenizin hoşuna gidecek. Hazır kelebek şeklindeki süsleri kullanarak ya da farklı renklerdeki kağıtlarla kendiniz kelebek şekli yaparak veya elinizde bulunan kelebek şekli çıkaran zımbalarla kelebek şekli oluşturabilirsiniz.

Farklı şekilde bir zımbanız varsa bu uygulamada onu da kullanabilirsiniz. Kelebeklerinizi aile ağacı oluşturacak şekilde düzenlemenizi öneriyoruz. Her bir rengi farklı jenerasyonları ayırmak için kullanabilirsiniz. Kelebekler üzerine aile üyelerinin isimlerini yazabilirsiniz.

Kelebekleri çerçeve ölçülerinde keseceğiniz beyaz bir kartona yapıştırın. Yerleştirmeden önce kalemle yerlerini işaretleyerek daha kolay bir düzenleme yapabilirsiniz.

Altına da aileniz için anlamlı bir söz ya da ailenizin adını yazabilirsiniz. Çerçeveniz duvarda sergilenmeye hazır!

ANNELER GÜNÜ HEDİYESİ EL SÜSLEMESİ FİNCAN

Anneler günü için en güzel hediyelerden biri kuşkusuz çiçekler. Ama siz gelin bu kez annenize olan sevginizi el emeğinizi de işin içine katarak hazırlayacağınız hoş bir hediye ile gösterin. Anneniz için yaratıcılığınızı konuşturarak sade ama bir o kadar şık fincanlar hazırlayabilirsiniz. 

Bunun için düz beyaz fincanlara ya da kahve takımına ihtiyacınız olacak. Bir de metal, porselen, ahşap, cam, plastik, taş gibi birçok farklı yüzeyde uygulanabilen yağ bazlı, metalik altın ya da gümüş rengi boya kalemine sahip olmanız yeterli.

NASIL YAPILIR?

Fotoğraflar: Lauren Conrad

Nasıl yapacaksınız? Fincan üzerinde hangi şeklin yer almasını istiyorsanız çizin ya da izini çıkarın. Örneğin bir kağıda kalp çizin ve sonra kalbi kesin. Fincan üzerine kağıt kalbi yerleştirerek kenarlarından işaretleme yaparak kalbin şeklini fincana çıkarabilirsiniz. Pürüzsüz bir yüzeyde çalışıyorsanız boya kurumadan alkol ile boyayı çıkarabilirsiniz.

Tasarımlarınız bittikten sonra kurumaya bırakın. Ardından fincanları 350 derecede ısıtacağınız fırında 30 dakika boyunca tutun. Böylece boya ile yapmış olduğunuz tasarımlar kalıcı hale gelmiş olacak. Ancak siz yine de fincanları bulaşık makinesinde yıkamaması için annenizi uyarın. 

İşte anneniz için basit ama bir o kadar da anlamlı bir hediye!

Burçlara göre hediye önerileri: Hangi burç hangi hediyeyi sever?

Anneler günü hediyesi fikri: Balkon dekorasyon ürünleri alabilirsiniz

Hangi burca, hangi çiçek? Sevgililer gününde mutlu edin!