ankastre-nedir ankastre ölçüleri

Ankastre nedir? Ankastre ölçüleri ve özellikleri

Son güncelleme:

Ankastre nedir? Ankastre ev ve iş donanımlarındaki bütün gömülü uygulamalara denilmektedir. Ankastre ürünler, kendilerine özel alanlara çıkıntı olmayacak şekilde yerleştiriliyor ve bu da ankastre kullanılan alanda bütünlük oluşmasını sağlıyor.

ANKASTRE SET NEDİR?

İçinde buzdolabı, bulaşık makinesi, ocak, davlumbaz ve fırın gibi mutfak ekipmanları ankastre setlerinde bir araya gelir. Kendi içlerinde uyumlu olmaları mutfak tasarımlarında bütünlük oluşturur.

ANKASTRE OCAK ALMADAN ÖNCE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Ankastre ocak
Ebatları: 75x51cm, montaj ölçüsü: 55×48 cm. Minimum 60 cm genişliğinde alt dolaplar ile kullanılabiliyor. Trendline, Franke.

Sürekli kullanıldığını göz önünde bulundurarak ocağınızı dikkatli seçin. Seramik ve elektrikli ocaklar popüler olsa da gazlı ocaklar ilgi odağı olmayı sürdürüyor.

YENİ NESİL ANKASTRE OCAKLAR

 • 1. Akıllı ocaklar yemek pişirmenize yardımcı oluyor. elektrikli ocakların pişirme bölgelerinin sıcaklığını dilediğiniz derecede kolayca ayarlayabilirsiniz ve sabit sıcaklıkta tutabilirsiniz.
 • 2. Özelleştirmek mümkün. Gazlı ve elektrikli ocak arasında karar veremediniz mi? Bu durumda her ikisini birleştiren bir ocağı tercih edebilirsiniz.
 • 3. Yeni alev teknolojileri, tava ya da tencerenin kenarlarındaki ısı kaybını azaltır, bu nedenle su daha hızlı kaynar ve yemek daha çabuk pişer.
 • 4. El yakmayan indüksiyonlu ocaklarda yüzey düz olduğundan ayırıcılara da ihtiyacınız kalmaz.
 • 5. Ocak ve davlumbazınızı aynı markadan almanız; gerek görünüm, gerekse teknoloji açısından uyum sağlamaları konusunda size kolaylık sağlayacaktır.

Ankastre nedir? sorusunun ardından ankastre ölçüleri de merak ediliyor.

ANKASTRE OCAK ÖLÇÜLERİ

Ankastre ocak almadan önce mermerin kesik olması gerektiğini unutmamalısınız.

 • Ankastre ocak ölçüsü: 580 x 500
 • Ankastre ocağın yerleştirileceği mermerin kesilme ölçüsü: 490 x 560
 • Wok gözü ile 5 göze sahip ocağın ölçüsü: 750 x 520
 • Wok gözlü ankastre ocağın yerleştirileceği mermerin kesilme ölçüsü: 490 x 560
ankastre ocak ölçüleri
Ankastre nedir

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir: Ankastre ocak nasıl temizlenir? Montajı ve bakımı nasıl yapılır?

Ocak taşması nasıl engellenir? Ocak taştığı zaman nasıl temizlenmeli?

ANKASTRE FIRIN ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

fırın
BO6181S02, Silverline.

Akıllı programlar hem yemek pişirmenizi, hem de hayatınızı kolaylaştırıyor. Sürekli pişti mi diye fırını kontrol etmek yerine yemeğiniz tam kıvamında pişerken siz keyif yapın.

YENİ NESİL ANKASTRE FIRINLAR

 • 1. Yeni fırınlar raf tasarımları sayesinde daha geniş iç hacme sahipler.
 • 2. Pişirmek şimdi çok daha kolay. Fırınların özel programları çok işe yarıyor. Örneğin pizzanın tabanını pişirmek için fırının altını ısıtabilirsiniz. Ya da üstünü kızartmak için grill işlevini kullanabilirsiniz.
 • 3. Artık fırınlar kendilerini temizliyor. Fırında kullanılan iç malzeme ısıyla kendini temizlediğinden sizi temizlik derdinden kurtarıyor.
 • 4. Kanepede otururken kontrol edin. Wi-fi’lı akıllı fırınların oturduğunuz yerden telefon ya da tabletiniz sayesinde ısısını değiştirebilir ya da açıp kapayabilirsiniz.
 • 5. Yavaş pişirme özelliği sayesinde kırmızı ve beyaz etleri suları içinde kalacak şekilde sağlıklı bir biçimde pişirmeniz mümkün.

ANKASTRE FIRIN ÖLÇÜLERİ

Ankastre fırınlarda ölçü standarttır.

ankastre fırın ölçüleri

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir: Fırın ve ocak temizliği nasıl yapılır? Temizliğin püf noktaları

Davlumbaz nasıl temizlenir? Aspiratör ile farkı nedir?

DAVLUMBAZ SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Ankastre nedir? sorusunun ardından davlumbaz ile ilgili sorular da merak ediliyor. Bir davlumbazın ana görevi her ne kadar kokuları yok etmek ve buharı çekmek olsa da, mutfağa yakışması ve estetik durması da önemli bir kriter. İşte davlumbaz seçerken dikkat edilmesi gereken hızlı şifreler..

RENK Mutfakta koku ve hijyende maksimum korumaya yönelik performans sergileyen Extended davlumbaz, vizon rengi ile dekorasyona farklı bir alternatif de oluşturuyor, Silverline.

KÜÇÜK MUTFAKLAR İÇİN NASIL DAVLUMBAZ SEÇMELİ?

 Küçük mutfaklar için iki tür seçeneğiniz var. Birisi duvar tipi davlumbazlar, diğeri ise sürgülü aspiratörler. Sürgülü olanlar kullanılmadığında geri doğru itilerek kompakt bir forma bürünür ve böylelikle neredeyse fark edilmeyen bir detay halini alırlar. Duvar tipi davlumbazlarda daha fazla emiş gücüne sahip olsun isterseniz teleskopik olanları tercih edebilirsiniz.

Davlumbaz ölçüleri

DAVLUMBAZ ÖLÇÜLERİ NASIL OLMALI?

Davlumbazın emiş gücü havayı temiz tutabilecek kadar iyiyse aslında ölçülerinin ne olduğunun pek bir önemi kalmaz. Burada ölçü bakımından dikkat etmeniz gereken nokta davlumbazın ölçüsü ile mutfağınızın ölçülerinin birbirine orantılı olması. Aksi halde davlumbaz çok ön planda ve orantısız bir büyüklükte görünecektir.

DAVLUMBAZIN EMİŞ GÜCÜ NASIL OLMALI?

Küçük mutfaklarda büyük mutfaklara oranla emiş gücü daha az olan bir davlumbaz veya aspiratör tercih ederek kokuları kolaylıkla dışarı tahliye edebilirsiniz. İhtiyacınız olan minimum emiş gücünü hesap edebilmek için mutfağınızın hacmini yani odanın yükseklik, genişlik ve derinlik değerlerini 10 ile çarparak bulabilirsiniz.

DAVLUMBAZ HAVAYI NASIL TEMİZLİYOR?

Davlumbazların iki tür çalışma şekli vardır. Bir kısmı içerideki havayı emerek dışarı atarlar. Bunların kokuları daha iyi dışarı attığı düşünülüyor. Hatta % 30 gibi bir performans farkı var aralarında. Diğeri ise içerideki havayı emer, filtre ederek temiz bir biçimde tekrar geri verir.

EN ÇOK TERCİH EDİLEN DAVLUMBAZ MODELLERİ

Popüler eğilimler neler? Davlumbazla ile ilgili en popüler seçenek ankastre olanlar. Ocağın üzerinde ya da yanında konumlandırılan bu davlumbazlar hiçbir biçimde fark edilmeyecek kadar estetik detaylar. Davlumbazın motoru ocağın hemen altındaki dolapta konumlandırılıyor. Böylelikle yüzeyde görünen hiçbir şey olmuyor.

DAVLUMBAZ ÖLÇÜLERİ

Davlumbaz ölçüleri aşağıdaki gibidir;

davlumbaz ölçüleri

İç Mimar Gizem Uçkun Tiryaki

Suyla asla temizlememeniz gereken 8 şey