Ev turu: Ankara’daki 200 m2’lik bu evde beyaz ve gri kucaklaşıyor

Ankara Çankaya’da Deniz Nadirler ve Emre Kaya çiftinin evindeyiz. Çift evlerini Mimar Aslı Uğurlu’dan da yardım alarak baştan yaratmış. Evin ana renkleri beyaz ve griyi mavi, pembe ve kırmızı tamamlıyor.

Beyaz rengin, odalara göre gri, kırmızı, pembe ve mavi ile buluştuğu bu ev Ankara’nın en merkezi yerlerinden birinde bulunuyor. Deniz Hanım eve taşınma öykülerini şöyle anlatıyor:

“Evimizi Aralık 2013’de aldık. Yeni sunulan site-AVM yaşam biçimi yerine şehrin içinde semtte yaşamak, çıkınca esnafla selamlaşmak, arabaya bağımlı olmadan alışveriş edebilmek, çevredeki mekanlar, restoran, barlar ve en önemlisi de Tunalı Hilmi Caddesi’ne yakın olmak bizim için önemli noktalardı, o yüzden burayı tercih ettik.”

Salondaki sehpalar Doğtaş’tan, abajur ise Çayyolu’nda bir mağazadan alınmış.

200 METREKARELİK DAİRE İSTEDİKLERİ HER ŞEYİ SUNDU

Çiftin bir diğer isteği de büyük metrekareli ve çift banyolu bir ev bulabilmekmiş. 200 metrekarelik bu daire onları istedikleri her şeyi sunmuş:

“Daire semtte bulabildiğimiz en büyük kullanım alanına sahipti, 200 metrekare büyüklüğünde ve iki banyosu vardı. En üst kat olmasını istiyorduk çünkü diğer evlerde üst kat komşu gürültüsünden biraz biraz dertliydik. Evin çok güzel bir manzarası da var. Mutfakta iş yaparken Anıtkabir tüm görkemiyle karşımızda duruyor.”

Evdeki ahşap imalatların bir çoğunu Q’Zens Mobilya yapmış. Aslı Uğurlu’nun çizdiği mutfak ve salonu ayıran kapı da buna dahil.

TÜM EVE TADİLAT UYGULANDI

Eve taşınmadan önce bir inşaat süreci geçirmişler. Evin uzun bir koridoru, bolca lambrisi, büyük bir salonu ve küçük odaları varmış. Her yer kahverengi imiş. Tüm eve tadilat uygulanmış. Lambriler sökülmüş, beyaz tuğla duvar yapılmış. Yerlere masif parke ve karo döşenmiş:

“In Parc Mimarlık Aslı Uğurlu ile çalıştım. Evin yeni planı çok kullanışlı, hantal görüntüden kurtuldu, vestiyer, soyunma odası, salona açılan mutfak çözümleriyle evin ana kullanımı değişti.”

Yemek bölümü mutfak kapısının önünde yer alıyor. Mutfakta da sabah kahvaltıları için bir ada ünite oluşturulmuş.
Mutfaktaki kara tahta alışverişin, günlük ödemelerin ve daha birçok şeyin unutulmamasını sağlıyor.

YATAK ODALARI

Tadilat ve dekorasyonun çıkış noktası beyaz renk, ebeveyn yatak odasında pembe ile, evin minik üyesi Ozan’ın odasında ise mavi ile buluşmuş. Ebeveyn yatak odasının bir duvarında yine beyaz tuğla duvar uygulamasına yer verilmiş. Tekstil ürünleri ve tekli koltukta ise pembe renk tercih edilmiş.

Yatak odasında beyaz pembe ile buluşuyor. Ev sahibi pembeyi uyku ile bağdaştırdığından bu rengi seçmiş. Tüm mobilyalar Ikea’dan.

Dekorasyonda Akdeniz havasını yakalamak isteyen genç çift, banyolarda da mavi ve beyaz renk hakimiyetine teslim olmuşlar.

Ankara’daki 90 m2 bu evde stilden önce rahatlık önemli