Ankara’daki 175 bitkili evin balkonunda tatlı bir bitki köşesi

Son güncelleme:

Nursel Doğaner, Ankara’daki evinde balkonunda, yüzün üzerindeki bitkisi için harika bir köşe yapmış. Yaratıcı dolaplarıyla da dikkat çeken köşe, küçük bir saklı cennet gibi…

Bu evde tam 175 adet bitki bulunuyor, Nursel Hanım onların bir kısmını balkonda oluşturduğu bu köşede sergiliyor

BU EVDE 175 BİTKİ ÇEŞİDİ VAR

Ankara’da yaşayan İngilizce öğretmeni Nursel Doğaner (Instagram’da @mi_ casa_bella_ adıyla paylaşımlar yapıyor), boş vakitlerinde iki kızı ile birlikte kendin yap projelerine imza atıyor. Bitkileri de çok seven Nursel Hanım’ın evinde tam 175 adet bitki bulunuyor. Bu yüzden balkonda, hem kendileri hem de bitkileri için hoş bir köşe oluşturmaya karar vermiş. Öncelikle eski dolaplarını akrilik boya ile boyayıp eskitme yapmış. Ardından dolapların üzerine stencil ile desenler uygulamış.

Bu iki dolap Nursel Hanım’ın “Gizli Bahçe”sinin ilk adımları olmuş. Balkona yerleştirien dolapların üzerine farklı ebat ve renklerde saksılar içinde çiçek ve bitkiler konulmuş. Aralara da minik aksesuarlar eklenmiş. Duvara yine çiçekleri sergilemek için bir raf asılmış. Görselliği tamamlamak için duvara mavi bir pencere asılıp ona şık perdeler takılarak Ege’de bir ev havası verilmek istenmiş. Seramik aksesuarlar ile de bu şık görünüm tamamlanmış.

Öncesi sonrası fotoğraflarla balkonda mevsim yeniliği