İstikamet açık hava

Almanya’nın Frankfurt şehrinde düzenlenen Tendence Fuarı, yükselen dekorasyon eğilimi olarak 4 mevsim açık havayı işaret ediyor.

1. ATMOSFERİN ALTINDA Geçtiğimiz birkaç yılın popüler eğilimiydi: Doğayı daha çok evlerin içine davet ettik. Bu yıl bunun yanı sıra artık olabildiğince dışarı da çıkmaya çalışıyoruz. Bahçe, teras ve balkonlar artık mevsimlik vakit geçirilen alanlardan çok dört mevsim içinde olduğumuz yaşam alanlarına dönüşüyor. Canlı bitkiler, çiçek tasarımları ise hiç olmadığı kadar enerjiyi yükselten ajanlar olarak hayatımızın içinde yer alıyor.

 

Aksesuarlar, ricebyrice.com

2. SEVGİ DOLU EVLER Şeker tadında yaşam alanlarından bahsediyoruz! Capcanlı ve dinamizm dolu renklere eşlik eden çarpıcı desenler yaşam alanlarının pozitif gücünü vurguluyor. “Evimde çok mutluyum!” ve “mutlu evler” sloganını benimseyen bu eğilim şaşırtan detaylarla da dolu.

 

Orion aydınlatmalar, koziol.de

3. YALIN VE ELEGAN Abartıdan uzakta, minimum detayın olduğu bu akım yaşam alanlarını kalabalık bir anlayıştan uzakta tutarak olabildiğince ruhu rahatlatan, dingin bir atmosfere davet ediyor. Pürüzsüz ve kesintisiz yüzeyler, ince ve sade tasarımlar önde gelen şifreleri.

 

Tekstiller, himla.com

4. SANAT-ZANAAT İLİŞKİSİ Etnik, yerel ve el yapımı! Dünyanın farklı yörelerine özgü unutulan materyal ve zanaatlar, el işçiliği aksesuar ve tekstiller hem sınırları kaldırıyor, hem de çok daha sofistike yaşam alanları yaratıyor.

 

Pano uygulaması, rebelwalls.com

5. DÜRÜST MATERYALLER Doğaya saygı konusunda asla kusur etmeyen, yeşil ama çok şık materyaller bunlar. Ham malzemelerin hakimiyetindeki bu trend ketenler, %100 pamukları, ağacın her türlü işlenmemiş halini barındırıyor. Tasarımların pek çoğu doğada gördüğümüz doğal malzemelerle şekilleniyor.