Akdeniz havasını evinize taşıyın! İşte yapılacaklar

Son güncelleme:

Güneşin uzun saatler boyunca okşadığı sıcak kumların davetkar etkilerini hissetmek için Akdeniz’e seyahat edemiyorsanız; tam da bulunduğunuz yerde, evinizde, bu atmosferi sonuna kadar hissedebilirsiniz.

AKDENİZ STİLİNİ EVİNİZE UYARLAMANIN YOLLARI

Doğal ve dokulu yüzeyleriyle hislerimize seslenen Akdenizli iç mekanlar konforlu ve samimi atmosferleriyle de zamansız bir stil seçeneği. Fotoğraf, Matalan / matalan.co.uk

Geçmişin sofistike desenlerini natürel dokularla birleştiren Akdeniz stilleri ilhamını İtalya, Fransa ve İspanya kıyılarından alıyor.

Akdeniz kumsallarının yumuşak etkisini iç mekanlara taşımak için açık renkli ahşaplara ve terracotta renklerine yer açın.

Akdeniz evlerinin olmazsa olmazı, bu coğrafyalara özgü yeşil, mavi, zengin pastel tonlarının kum ve deniz kabuğu tonlarıyla kombinlenerek kullanılıyor olması.

Stilde çarpıcı kontrastlardan çok dokuların ve desenlerin zenginliğini görüyoruz. Ancak siz yine de serin bir etki için turkuaz, indigo gibi derin mavi tonlarını beyaz ile birlikte ahenkli bir biçimde de kullanabilirsiniz.

Patine yüzeyler, işlenmemiş ahşaplar, “raw” yani, ham seramikler, çömlek ve terracottalar, yıkanmış keten, el yapımı nakışlar en favori dekorasyon bileşenleri. Benzer biçimde çini desenler de öyle.

Eğer Akdeniz stiline biraz daha etnik bir hava katmak isterseniz suyun biraz güneyine uzanabilirsiniz. Orada biraz daha geometrik formları ve Afrika desenlerini bulmanız mümkün.

MODERN AKDENİZLİ

Bu stile biraz daha sofistike bir görünüm kazandırmak isterseniz soyut desenler, geometrik formlar ve çizgililer ile beraber kullanabilirsiniz.

Kapak fotoğrafı: Zara Home

Ruhumuz Akdenizli: Akdeniz stili ev dekorasyonu ve şifreleri