Aile banyosunu nasıl planlamalı?

Son güncelleme:

Genç ya da yaşlı, ailenizin her üyesine hitap eden mükemmel banyoyu nasıl tasarlayacağınızı gelin birlikte keşfedelim.

Üstteki fotoğraf: Fressia dolap, Gante.

NEREDEN BAŞLAMALI?

Öncelikle ideal banyo stilinizi belirlemeniz gerekiyor. Şık modern bir görünüm mü yoksa evinize uyan klasik bir banyo mu? Ne istediğinize karar verin.

ÇOCUKLU EVDE BANYO MOBİLYALARINI NASIL SEÇMELİ?

Hazır banyo mobilyaları çocukların olduğu bir ortam için ideal seçim olabilir. Lavabo ve klozeti bütünleştiren gömme üniteler kusursuz bir görünüm yaratırken mevcut alanı en üst düzeyde kullanmanızı da sağlar. Altta kalan depolama alanlarını çocuklarınız için kullanarak onların da rahatlıkla istediklerini almalarını sağlayabilirsiniz. Üst rafları ise onların ulaşmaması gereken temizlik maddeleri gibi malzemeler için ayırabilirsiniz.

PEKİ YA YAŞLI EBEVEYNLER?

Onlar için özellikle duş alanında termostatik bataryalar kullanın. Çünkü ısının belli bir noktada sabit kalmasını ayarlarsanız yanlışlıkla sıcak suyu açıp yanmayla sonuçlanabilecek kazaları da önlemiş olursunuz.

HER ŞEYİ BANYOYA NASIL SIĞDIRIRIZ?

Aile banyoları için en doğru seçim duşakabin. Çünkü küvet koymak sizi zorlayabilir. Ayrıca çocuklarınızın sadece saçını yıkamak istediğinizde duşakabin içinde el duşu ile bunu birkaç dakikada yapabilirsiniz.

Banyoyu planlarken sık yapılan 10 hata