ahşap rustik
ahşap rustik

Ahşapla sıcak rustikler! İşte stilin püf noktaları

Son güncelleme:

Ahşapla sıcak rustikler oluşturabilirsiniz. Ham ahşabın mekanlara kazandırdığı sıcaklık tartışılmaz. Malzemenin yansıttığı en geleneksel stil elbette rustik. Ancak günümüzde eskitme metaller, bakır ve galvaniz gibi materyallerle buluşarak modern endüstriyel stile de dönüşebiliyor.

STİL TÜYOLARI

  • Geleneksel bir uygulama için ekoseli ve el örmesi tekstillerle kombinleyin.
  • Yıpranmış deri, süet ya da nubuk bir berjeriniz olsun.
  • Daha çağdaş bir etki için etnik desenler kullanın.
  • Modern bir kanepeyi keten döşeme kumaşıyla kaplatarak rustik bir ruh kazandırabilirsiniz.
Ahşapla sıcak rustikler

AHŞAP İLE YAPILABİLECEK SICAK FİKİRLER

Geceler artık daha uzun, havalar daha serinse evlerin içini ahşap ile ısıtmanın tam zamanı. Dokusu ve rengiyle bir çırpıda termometreleri yükseltebilen ahşap yaratıcı halleriyle de şaşırtıyor.

1. Hesaplı ve doğal Neredeyse hiç maliyeti olmayan palet fikrini yatak odanızın ısısını yükseltmek için kullanabilirsiniz. Yapacağınız tek şey üzerlerini boyamak ya da doğal renginden hoşlanıyorsanız sadece şeffaf cila atmak.

2. Panel Ahşap paletlerden duvarınıza yarım panel yapabilirsiniz. Neredeyse hiç ustalık gerektirmediği için, sadece duvara sabitleyerek kendiniz de yapabilirsiniz.

3. Tablo etkisi Duvarınızda bulunan niş ya da girintileri kütük ya da yuvarlak şömine odunlarıyla doldurarak sıcacık bir okuma köşesi yapabilirsiniz.

KALASLARDAN NE OLUR?

a. Pano olur: El yazısı ile üzerlerine sevimli mesajlar yazabilirsiniz.

b. Tepsi olur: Onları sokağınızdaki inşaatta bile bulabilirsiniz. Kalasları dilediğiniz boyutta kesip uç kısımlarına sert dokulu bir kumaş ya da deri zımbalayarak tepsi gibi kullanabilirsiniz.

c. Askı olur: Üzerlerine dilediğiniz tarzda askılar monte ederek antre ya da yatak odanızda vestiyer olarak kullanabilirsiniz.

Modern rustik mutfaklar ve öne çıkan özellikleri