Açıkhava düzenlemeleri

Balkon, teras, bahçe ve her türlü açık hava alanları özellikle sıcakların bastırdığı yaz günlerinde ve gecelerinde hayat kurtarıcı olabiliyor. Siz de büyük ya da küçük her türlü açık hava mekanınızı, yapacağınız ufak düzenlemelerle yazı çok daha keyifle geçirebileceğiniz alanlara dönüştürebilirsiniz. Bu konuda yaratıcılığın sınırı yok ama belki aşağıdaki sıraladığımız açık hava alanlarınızda uygulayabileceğiniz öneriler bu yaz size de ilham verir: 

– Bahçeniz ya da balkonunuz yeteri kadar büyükse neden bir açıkhava sineması oluşturmuyorsunuz? Projektörü yansıtabileceğiniz bir perde, minderli şezlonglar, yastıklar, mumlar ve patlamış mısır… Yaz akşamları bundan daha güzel nasıl geçebilir?
– Bahçenizde büyük ağaçlar varsa çocuklarınız için ufak ağaç evler inşa edebilirsiniz. Bütün yaz sıkılmadan oynayacaklarına emin olabilirsiniz.
– Bahçeniziçin kocaman bir hamak ya da salıncak hazırlayarak yazın yıldızları çok daha rahat bir şekilde seyredebilirsiniz.
– Bahçenizde ya da terasınızda oturma alanı oluşturmak istiyorsanız eski ahşap paletleri değerlendirebilirsiniz.
– Etrafına oturup keyifle bir şeyler atıştırabileceğiniz ve sohbet edebileceğiniz bir ateş alanı oluşturabilirsiniz.
– Evden taşıyacağınız minder, yastık, halı, mum gibi eşya ve aksesuarlarla bahçenizi ya da terasınızı bir kamp alanına dönüştürebilir, hatta gece sıcaktan bunalıyorsanız burada keyifle uyuyabilirsiniz.
– Bahçeye inşa edebileceğiniz büyük bir gazebo evdeki herkesin hoşuna gidecektir.

Fotoğraf: Viral nova