Açık hava stiliniz hangisi? Dış mekan dekorasyon önerileri

Son güncelleme:

Salonlardan açık hava odalarına taşınma zamanı. Peki dışarıda bu yaz neler moda? Biraz tropik, biraz etnik+folklorik stil harmanları, biraz doğal dokular ve bolca desen, çokça renkle yaz dinamizmi sizi bekliyor.

Fotoğraf: bloomingville.com

Doğallıktan yanaysanız bej, kahve gibi natüralist renkleri somon pembe, yağ yeşili ve gri-mavi gibi yumuşak tonlarla harmanlayın.

Fotoğraf: bmstores.co.uk

Ananas, mango, karpuz, muz… Meyvelerin ağız sulandıran renk ve desenlerinin parlak yeşil yaprak motifleri ve palmiye figürleriyle buluştuğu sıcak ve davetkar bir stil arayışındaysanız, tropik iklimlerin dekorasyonuna kucak açın.

FOLKLORİK TROPİKLER

Folklorik ve tropik motiflerden vazgeçemeyen tasarımcılar bu sezon her ikisini de kullanarak tercihi sizlere bırakmış durumda. Rengin desenle harmanlandığı, sizi buralardan alıp bazen Afrika’ya bazen de tıpkı buradaki gibi Güney Amerika’nın esprili ve kıpır kıpır ritimlerine doğru yola çıkaracak bir bahçe hayaliniz varsa, folklorik detayların daha fazla öne çıktığı bir stil tam size göre.

Fotoğraf: joebrowns.co.uk

Küçük balkonunuzun duvarlarına eskitme boya uygulaması yapın, eskitme ahşap mobilyalar, dekoratif puflar, bolca iri yapraklı bitki ve folklorik desenli minderlerle tropikfolklorik bir ritim yakalayın.

Fotoğraf: joebrowns.co.uk

Podyumlardan evlere taşan egzotik renk karmasını püskül, saçak, ikat ve suzani gibi etnisizmin en çarpıcı detayları ve desenleriyle buluşturabilirsiniz.

RENKLİ ROMANTİKLER

Bu yaz romantizmin kodları değişiyor çünkü: Pastel renklerden canlılara geçiş var, çiçekleri çizgilerle buluşturuyoruz, romantik kır evinin beyazıysa yerini sıcak tonlu açık ahşaplara bırakarak farklı bir duygusallığa işaret ediyor. Kısaca modern dekorasyon kurguları romantizmin cıvıl cıvıl haline kucak açıyor.

Fotoğraf: riceteria.com.tr

4 farklı şehirden 4 farklı balkon-bahçe dekorasyonu örneği