Açık hava sezonu başladı

Dış mekanları organize etmenin zamanı geldi. İşe mobilyalardan başlamanız gerekiyorsa, sizin için hazırladığımız mini alışveriş rehberine bir göz atmanızı öneririz. Bu sezon ahşabın yanında bolca beyaz renk, geometrik çizgiler ve tamamlayıcı işlevsel detaylar ön plana çıkıyor.

DIŞARIYI ÇIKMADAN ÖNCE

Yazın başlamasıyla birlikte yaşam alanlarımızı da dışarıya taşımaya başlıyor; balkon ve bahçeleri sıcak havalar için hazırlıyoruz. Bu noktada da en büyük iş, konforu sağlayacak bahçe mobilyalarına düşüyor.

BEYAZ RENK HER ZAMAN GÖZDE

Döşemelerde vizon renkler bu yıl yine ağırlığını korurken, temiz ve huzurlu bir görünüm veren beyaz kombinasyonlar da çokça karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda uzun süreli kullanımlar için dayanıklı ve estetik materyaller ön plana çıkarken, mobilyalarda konfor da maksimum seviyede tutuluyor. Ahşap kullanımının artmasıyla bahçelere daha sıcak dokunuşlar ekleniyor.

Blooma Gizborn oturma grubu, Koçtaş.

GEOMETRİK ŞEKİLLER POPÜLER

Mobilyalarda geometrik çizgilere sıkça rastlanıyor. Bu da mobilyalara farklı bir stil katıyor. Ayrıca kumaşlı ürünler de çok moda. Güneşe karşı dayanıklı kumaşların kullanıldığı oturma grupları da bu sezon karşımıza çok çıkıyor. Sehpa tablalarında balık sırtı deseni, koltuklarda ise ipli çapraz örgüler kullanılarak desen kullanımına da yöneliniliyor. Çift renk ve farklı materyallerin bir arada kullanımı da bu sezonda dikkat çeken detaylar arasında. Sentetik rattan ve alüminyumun birlikte kullanımı gibi…

Ikea.

ŞIK DETAYLAR

Sade ve şık tasarımların ön planda olduğu ilkbahar-yaz koleksiyonlarında detaylar dikkat çekiyor. Kolçakların kıvrımları, zarif sandalye ayakları gibi… Sezonun zamansız çizgilere sahip tasarımları uzun yıllar kullanmanızı da garantiliyor.

Tepe Home.

KONFOR, ESTETİK VE DAYANIKLILIK

Dış mekanlar keyif yapılan, yemek yenilen, uzun süre oturulan alanlar. Bu sebeple burada kullanılan mobilyalarda da rahatlık ve konfor ön plana çıkıyor. Bu sebeple de seçimlerde, uzun saatler kullanılabilecek, rahat ve ergonomik modeller tercih ediliyor. Özellikle metrekarenin küçük olduğu açık alanlarda, fonksiyonellik de önem taşıyor. Bunun için de çift işlevli tasarımlar bu noktada önem kazanıyor.

Ahşap oturma grupları yine gözde. Dış mekanlara samimi bir hava katan bu mobilyaların döşemelerini de güneşin etkilerine uygun seçmeye dikkat edin.

Oturma seti, Siesta.

HAZIRLAYAN: GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ
Evim Dergisi 2019

Buzdolabı düzeni için püf noktalar