5 anahtar parça ile salonda kimlik değişimine hazır olun

Son güncelleme:

Size bomboş bir oda verseler ve dekore etmenizi isteseler ne yapardınız? Bu sorunun üç adımda basit bir cevabı var: Bir salonda olması gereken beş anahtar parçayı belirleyin. Konumlandıracağınız yerlere karar verin. Seçtiğiniz stilde aksesuarlar ekleyerek süsleyin.

Salonun joker elemanı bu küçük puf, kimi zaman bir sehpa ya da oturma birimine kimi zamansa ayak uzatılan bir üniteye dönüşebiliyor.

Geniş ve konforlu üçlü kanepe, buna eşlik eden çizgili küçük berjerler, raflı sade bir kitaplık, işlevsel sehpa seti ve küçük bir puf… İşte bu salonun 5 temel parçası.

TEK BİR KANEPE VE…

Eğer salonunuz çok büyük bir metrekarede değilse yapacağınız en doğru şey oturma alanını mağazalarda gördüğünüz takım olarak satılan koltuk setleriyle doldurmak yerine bu salona uygun büyüklükte tek bir üçlü kanepeyle çözümlemek olur.

Bu ana parçayı belirledikten sonra küçük ölçekli iki koltukla seti takımlayabilirsiniz. Size önerimiz kısa arkalıklı tekil seçeneklere yönelmeniz. Çünkü yüksek sırtlı berjerler küçük mekanları daha da basık ve dar gösterir. Böylece odaya giren ışığı kesmemiş olur ve ve çok daha geniş, konforlu bir salon kazanırsınız.

AZ VE ÖZ MOBİLYALAR

Salonunuz buradaki gibi bolca ışık da alsa küçük ölçeklerde her zaman az ama öz mobilyalar kullanmak akıllıca olur. Oturma ve depolama gibi ana mobilyaları daha işlevsel ve dekoratif tamamlayıcı ürünlerle destekleyebilirsiniz. Ayrıca bu tamamlayıcı parçalarda farklı renkler seçerek salonu hareketlendirebilirsiniz.

BIRAKIN IŞIK İÇERİ GİRSİN

Küçük yaşam alanları bol ışık aldığında göze çok daha ferah görünür. Bu yüzden eğer pencereler buradaki gibi bahçeye veya açık alana bakıyorsa ille de perde kullanmanız gerekmez. Ayrıca dokulu tüller de belli bir mahremiyet hissi yaratır.

DOĞRU TEKSTİLLERLE ŞIKLAŞTIRIN

HALI: Oturma alanını çerçeveleyerek orta sehpayı ön plana çeken doğal dokulu jüt bir halı en doğrusu. Ayrıca salonu çok da ferah gösteriyor.

DEKORATİF YASTIKLAR: Hardal sarı, mavi, yeşil ve turuncu gibi toprak tonları kanepeyi yumuşak geçişlerle renklendiriyor ve salona tazelik hissi veriyor.

SALON ÇİÇEKSİZ OLMAZ

Evin her odası ama en çok da salon taze çiçeksiz olmaz. Mis kokulu bir kaç demet taze çiçeği bolca yeşil dallar eşliğinde şık bir aranjmana dönüştürerek orta sehpanızı süsleyin.

Salonun ana parçası üçlü kanepeyi farklı desen ve renkte stilin ize göre yastıklarla süsleyerek odak noktasına dönüştürün.

İPUCU: SALONDA TEK BİR SEHPA KULLANIYORSANIZ BUNUN ÇOKLU OLMASI İŞLEVSELLİĞİ ARTIRIR VE MAKSİMUM KONFOR SAĞLAR.

Adım adım salon yenileme ve stil sahibi salon fikirleri