çekmeköy EV-TURU

Ev turu: 300 m2’lik bu evde manzara odaklı konforlu odalar var

Bahçe manzarasıyla bütünleşen bu evin içinde olduğu kadar dışında da yoğun ve hareketli bir yaşam söz konusu.

Gamze Madendere, eşi ve oğluyla birlikte Çekmeköy’de site içerisinde müstakil bir evde yaşıyor. Bahçe içerisinde yer alan 300 metrekarelik ev 3 oda ve 2 salondan oluşuyor.

“ŞEHRİN KALABALIĞINDAN VE GÜRÜLTÜSÜNDEN UZAK”

Madendere çifti, 17 yıl önce bu eve taşınmışlar: “Taşınırken bu evi seçmemizdeki temel sebep şehrin gürültüsünden yoğunluğundan uzak sakin bir lokasyonda olmasıydı. Aynı zamanda şehre yakın ama yeşilliğin içinde yaşama fikri de tercihimizde önemli bir rol oynadı.”

Aile, güzel havalarda yemeklerini bu alanda yiyor.

Aile eve taşındığı zaman evin oda sayısı ve yaşam alanları bugünkü halinden çok daha farklıymış. Tadilatlar ile kendi yaşam tarzlarına uygun değişiklikler yapmışlar:

Çiçekler ve meyve ağaçlarının bakımıyla Gamze Hanım ve eşi bizzat ilgileniyor

“DÖRT MEVSİM BAHÇEYE GÖRSEL OLARAK HAKİM OLMAK ÇOK ÖNEMLİYDİ”

“Beş olan oda sayısını üçe indirdik. Bunu yaparken iki tane ebeveyn odası planlayarak oğlumuza da kendimizle aynı standartlarda bir oda projelendirdik. Dört mevsim bahçeye görsel olarak hakim olmak çok önemliydi. Bu yüzden biri kış bahçesi tarzında iki büyük yaşam alanı oluşturduk.”

Bahçe ile iç içe yaşamayı seven ev sahipleri geniş bir kış bahçesi oluşturmuşlar. Oturma ve yemek bölümünden oluşan mekan özellikle kışın çok kullanılıyor.

“Genel olarak dekorasyondaki net tercihim ana hatlarda sadelik. Bunun temel sebebi ise aslında detaylarda değişiklik yapmayı çok sevmem. Ve detaylarla ev dekorasyonunu renklendirmeyi tercih etmem.”

DEKORASYONDA SADELİK ÖN PLANDA

Evin dekorasyonunu yaparken genel hatlarda sadelikten yana olmayı tercih etmişler. Bunun nedeni detaylarda değişiklik yapmayı çok sevmeleri:

“Ana hatlarda sadelik tercihi, mekanda değişkenlik yaratabilmeyi mümkün kılıyor. Aynı zamanda renkler ve objelerle oynayarak mekanı farklı çizgilere taşımamı kolaylaştırıyor. Değişime açık bir yapım olduğu için dekorasyonda değişebilir detayların ön planda olduğu bir tarz tercihim.”

“Evde tadilat yaparken yaşam alanlarında bahçe manzarasını net bir şekilde evle bütünleştirmeyi hedefledik, çünkü dört mevsimde bahçeye görsel olarak hakim olmak bizim için çok önemli bir noktaydı.”

Evde renk olarak ağırlıklı toprak tonları kullanılmış. Gamze Hanım evi planlarken sıcak bir yuva kurmaya özen göstermiş: “Bizim için ev dekorasyonunda en etkin kaynak yaşayan, sıcak ortamlar yaratarak, evimizin sadece ev olmaktan uzak sıcacık bir yuva olduğunu hissetmek ve hissettirebilmek.”

Evin en çok kullanılan yaşam alanlarından biri kış bahçesi. Yazın açılarak bahçeyle bir bütünlük sağlayan sürgülü şeffaf camlar, kış aylarında ise görsel bütünlüğü ve görsel anlamda bahçeye hakimiyeti de sağlıyor.
Kış bahçesinde bir yemek alanı da oluşturulmuş, Bu alan dört mevsim keyifli yemeklere ev sahipliği yapıyor.
Mutfak bu evin ana yaşam alanı. Bu yüzden de mutfağı planlarken mümkün olabildiğince gün ışığını alan, bahçeye açılabilen bir noktada olmasına özen göstermişler.

Çekmeköy’de 129 m2 3+1 romantik bir düş evi

Çekmeköy’de 1+1 ev dekorasyonu: Bu sıcacık yuvanın kalbi mutfak