2018’in açık hava trendleri

Doğru ve akılcı bir planlama ile bütün bir bahar boyunca, bahçenizin rengarenk çiçeklerle dopdolu olmasını sağlayabilirsiniz.

1. Açık hava odaları: Bu yıl da bahçeyi evin bir odası gibi kullanmak moda. Hatta mutfaklar da açık havaya taşınıyor. Aydınlatma, ısıtma, yemek pişirme ve oturma alanları kurgulanarak bahçeye ayrıcalıklı bir yaşam taşınıyor.

2. Ekolojik bahçeler: Artık çoğumuz bahçesinde ya da balkonunda sebzelerini yetiştiriyor. Buna ilgi arttıkça ekolojik bahçelerin sayısı da artacak.

3. Bakır rengi: Bakır rengi bu yaz bahçelere de taşınıyor. Aksesuarlarınızı bu tonlarda seçebilirsiniz. Paslanmaz çelik ürünler de bakıra şık bir alternatif olabilir, notunuzu alın.

4. Ahşap efektli karolar: Onları ilk olarak iç mekanlarda kullanmaya başladık. Ancak bu yaz ahşap efektli porselen karolar dış mekanlarda da popüler oldu. Ayrıca çizilmiyor, leke tutmuyor ve kolay temizleniyor.

5. Taş döşemeler: Bahçede zeminde beyaz taştan ziyade daha orta tonlu ve sıcak görünümlü limestone’a yöneliş var.

6. Egzotik bitkiler: Bu yaz bahçelerde egzotik bitkileri daha çok göreceğiz.

7. Morun ihtişamı: Pantone’nin rengi Violet bahçede de kendini gösteriyor. Lavantalar, reyhanlar bahçenize bu rengi taşıyor. Mor saksıları balkon ve bahçenizde yeşil bitkilerle tamamlayabilirsiniz.