vintage-mutfak dekorasyonu

1940’lardan kalma vintage mutfakta etkileyici değişim! İşte öncesi ve sonrası

Vintage mutfakta etkileyici değişim size de ilham verebilir. Baltimore’da yaşayan Kacie ve Caitie Moon’un bu mutfak tasarımı yenilemesi oldukça şık. Kacie, “Baltimore’daki bu çiftlik evi 1940’larda inşa edildi ve yıllardır tek bir kadın yaşıyordu” diyor. “Satın aldığımızda bir zaman kapsülüne benziyordu – ten rengi halı, kahverengi lambri, sessiz duvarlar, gösterişli perdeler ve altın renginde avizeler…”

Vintage mutfakta etkileyici değişim

Mutfak, Kacie’nin yemek yapmak istediğinde kendini klostrofobik hissettiği tamamen mavi bir renk düzenine sahipti. Kacie, “Cesur renklerin büyük bir hayranıyız – evimizin geri kalanı turuncu, yeşil ve derin deniz mavisi – ama maviyi dekore etmek zor” diyor.

MUTFAĞA MODERN DOKUNUŞ

Mutfakta yapacak çok işi vardı. Lekeli mavi rengin yanı sıra, 1940’larda yerel bir şirket tarafından inşa edilmiş ve kurulmuş olan orijinal dolaplar iyi yapılmıştı. Kacie ve Caitie, mutfağa modern bir tarz getirecek bir yenilemeye karar verdiler.

Vintage mutfakta etkileyici değişim

Duvarları retro hardal sarısına boyadıktan sonra, Kacie ve Caitie rengi çok beğendiler. Tüm kapakları söküp dolapları boyadılar, üstleri beyaz, altları gri kullandılar. Kacie, “Maviyi örtmek için en az üç kat boya yaptık” diyor. 

Ressam olan Kacie, tezgah için ahşabın parlamasını sağlayan zengin bir kahverengi tonu oluşturmak istedi. Bunun için tonların karışımıyla yaptığı rengi kullandı. 

Kacie, “Tezgahın mutfaktaki en koyu renkli alan olmasını istedik” diyor. Ahşap tezgahı su hasarından korumak için sekiz kat poliüretan uyguladılar ve tezgah arasını yeni bir fayans ile değiştirdiler. Ayrıca yeni bir lavabo ve musluk da yerleştirdiler.

Şık bir geometrik desene sahip soyulabilir ve yapıştırılabilir zemin karosu ise eski bronz zeminleri bir ton para harcamak zorunda kalmadan anında aydınlattı.

Beyaz ve gri renklerin ağırlıkta kullanıldığı mutfağın yeni hali, aydınlık ama soğuk değil, bu da Kacie ve Caitie için önemli olan bir şeydi. Kacie, “Evimizin geri kalanının renkli, topraksı karakterinden ödün vermedik” diyor.

Öncesi ve sonrası: 2000’lerin başından kalma mutfağa sofistike bir yenileme