12 milyon dolarlık bu malikanenin gizli garaj girişini fark edebildiniz mi?

Son güncelleme:

Yeraltı garajına sahip lüks bir malikane, 12 milyon ila 12,8 milyon dolarlık bir fiyat etiketi ile piyasaya çıktı. James Bond tarzı bir girişi olan garajın yerden yukarıya doğru açılan konsollu bir kapısı var. Bu garaj bir otomobil içeri girip çıkmadıkça görünmüyor.

Forbes Global Properties satış temsilcisi Robert Fletcher, “Bu, Aladdin’in en gizli mağarası” dedi. “Yani, arabanızı sürmek için ön bahçenin yükseldiği kaç ev ziyaret ediyorsunuz? Kesinlikle biraz heyecan verici.”

Avustralya’nın Toorak kentinde 7 Ottawa Road’da yer alan malikane Fransız esintili üç yatak odasına sahip. Altı arabaya kadar park edebilen özel garajın yanı sıra bir sanat galerisi, şarap mahzeni ve evin altında bir çamaşırhane de bulunuyor.

Merkezi bir fuaye, şömineler ve Fransız tarzı pencere ve kapılar ile evin sokak girişi aynı derecede etkileyici. Ayrıca bir yüzme havuzu ve açık hava eğlence alanı var.

Evin altında bir sanat galerisi var. Fotoğraf: Forbes

Evin yaklaşık 30 yıl önce Melbourne Cup yarış karnavalı ve Avustralya Grand Prix’si gibi Melbourne’ün en ünlü spor etkinliklerinden bazılarına hizmet veren Peter Rowland Group’tan Peter Rowland tarafından inşa edilmiş.

İçeride Fransız tarzı pencere ve kapılar var.

Yemek şirketi 2017’de zor zamanlar geçirdiğinde restoran sahipleri Frank van Haandel ve karısı Sharon’a sattı.

Kayıtlara göre çift, 2019’da mevcut satıcıya 11.1 milyon dolara satmadan önce ev için 8.65 milyon dolar ödedi. Fletcher, satıcının evi ana konut olarak kullanmadığını ve “ihtiyaçlarını fazlasıyla karşıladığı” için sattığını söyledi.

Evin etkileyici bir girişi var.

Yetkili, “Rowlands inşa ettiğinden beri mülkün yalnızca üç sahibi oldu, bu nedenle bir sonraki sahibinin uzun süre orada kalabileceği mülklerden biri” bilgisini veriyor.

Fletcher, evin Toorak kentinin ikonik özelliklerinden biri olduğunu söyledi. Ev, 20 Haziran Pazartesi günü saat 17: 00’de satışa kapatılacak.

İŞTE MALİKANEDEN FOTOĞRAFLAR

Gianni Versace’nin Manhattan’daki 70 milyon dolarlık konağından görüntüler