Gianni Versace’nin Manhattan’daki 70 milyon dolarlık konağından görüntüler

Son güncelleme:

Gianni Versace’nin Manhattan’daki eski konağı 70 milyon dolara satışa çıktı. 1950 yılında inşa edilen yedi yatak odalı konak, 1995’te Versace tarafından satın alınmış ve ve içi tamamen yenilenmişti.

Eski sahibi, moda efsanesi Gianni Versace tarafından gösterişli bir şekilde küratörlüğü yapılan ve şimdiki sahipleri tarafından titizlikle restore edilen bu konut İtalyan Barok başyapıtı.

Altı kata yayılmış, cömertçe dekore edilmiş 17 odaya sahip olan ev, Beşinci Cadde’ye bakıyor ve Central Park ile sınır komşusu.

Zeminler İtalyan mermeri ve Avusturya parkesi. Beş adet şömine, boyalı duvarlar ve tavanlar ve mozaik bulunuyor.

Konağın her katı farklı bir temaya sahip. Giriş, dekoratif Yunan anahtar desenli bordürlü mermer bir merdiven ve galeriye açılıyor ve bahçe katı, bir İngiliz neoklasik malikanesinden esinlenilmiş elle boyanmış kanvas duvarlara sahip.

Üçüncü katta, Floransalı bir palazzodan elde edilen restore edilmiş 19. yüzyıl Versace panellerinin yanı sıra Sistine Şapeli’nin tonozunu andıran bir tavan var.

Yukarıdaki katta, listenin “şehrin en büyüklerinden biri” olarak tanımladığı çift banyolu bir spa bulunuyor. Beşinci ve altıncı katlarda yatak odaları ve Fas tarzı bir medya odası bulunyor.

İşte  Sotheby’s International Realty listesine göre 70 milyon dolarlık konaktan görüntüler…

Dünyanın en ince gökdeleni yapıldı! İşte içinden görüntüler