Zeminlerle dönüşüm

Bir mekanın en büyük boş alanlarından biri zeminler. Bu kadar büyük bir yüzeyi doğru kullanarak, yaşam alanlarınızda hep istediğiniz dönüşüme buradan başlayabilirsiniz.

Başlamadan önce vermeniz gereken kararlar
BU MEKANIN İŞLEVİ NEDİR? Oda ile zemin kararı almadan önce odanın kimler tarafından kullanıldığını ve hangi amaçla kullanıldığını gözden geçirin. Trafik, nem gibi etmenleri atlamayın.
STİLİNİZ NEDİR? Tercih ettiğiniz bir renk ya da desen var mı? Mekanın stilini gözden geçirin. Zeminde seçtiğiniz renk, doku ve malzemelerin bu atmosferi tamamlıyor olması gerekir.
BÜTÇENİZ NEDİR? Yeni bir zemin döşemesi bütçenizi sarsabilir. Bu sebeple döşeme, ürünün teslim edilmesi, bakımı gibi satış sonrası kısımları da göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Her malzemenin yaratacağı etki farklıdır
Çarpıcı tonlardaki halılar mekanı canlı gösterir. Enerjiyi artırır. Normalde koyu tonlar mekanı daraltır; ancak eğer duvarlarda beyaz kullanırsanız mekanı son derece havadar kılmanız mümkün.
MALZEMEYE KARAR VERİN
İskandinav stili gibi aydınlık ve parlak bir etki elde etmek istiyorsanız parlak ya da mat beyaz zeminler tercih edebilirsiniz.
KONTRAST YARATIN
Dramatik kontrastlar mekana kusursuz bir dinamizm ekler. Bu sebeple beyaz-kırmızı; beyaz-mavi gibi kombinasyonlara yer verebilirsiniz. Zemin kaplaması ve duvarda aynı rengi tercih etmeniz ise dikkati mekanın diğer detayları üzerine kaydırır.
DOKULARI ZENGİNLEŞTİRİN
Mekana derinlik eklemek için hem duvar hem de zeminde farklı dokular tercih edebilirsiniz. Örgü dokulu halılar ya da ahşabın kendi dokusu gibi…

Tepe Home.