Zeminde yün sıcaklığı dokuma şıklığı

Grafik desenler:
Modern grafik desenler yine moda. İskandinav stili bir dekorasyonda iç içe geçmiş çizgi desenleri yalın havayı hareketlendirir. Elle gelişigüzel çizilmiş havası yaratan yüzde 100 yün iplikli halı yere yumuşak bir basış sağlarken kış aylarında ayakların üşümesini de engelliyor. Koyu gri, siyah ve lacivert kombinlerle renklendirebilirsiniz.
Caiko el dokuma yünlü halı: (170X240 cm) 849 TL., Habitat.

Klasik bir desen: Çizgili
En klasik şekliyle çizgili halı ve kilimler eskiden genellikle koridor ve antrelerde tercih edilse de günümüzde pek çok evin salon, mutfak veya yatak odasını süslüyor. Yumuşak iplikli ince yün dokuma halılar kolayca temizlenebiliyor ve çok hijyenik olması sebebiyle tercih ediliyor. Ayrıca değişen dekorasyon trendleri sayesinde artık sadece yaz aylarında değil tüm yıl kullanabiliyorsunuz.
Franchini Noir yün dokuma halı, www.designersguild.com

Zarif çiçekliler, patchworkler
Modası hiç geçmeyen desenlerden çiçek ve yaprak motifleri halı ve kilimlerin de vazgeçilmezi. Otantik halı ve kilimlerde parlak renklerle uygulanan desenler günümüzde doğal ipliklerle ve hala en geleneksel biçimde dokunuyor. Yoğun havlı olanları salon, oturma odaları ve yatak odasında, ince havlı olanları ise antre, koridor ve mutfakta tercih edilebilir.
Çiçekli dokuma halı, www.rice.dk

En pratik doğal seçim: Jüt
Uzun zamandır popülerliğini yitirmeyen jüt dokuma halı ve kilimler her tarzda dekorasyonla uyumlu olduğundan hem çok kullanışlı, hem de çok şık kombinler yaratabiliyorsunuz. Zengin renk seçeneği, sağlam yapısı ve örgü tekniği ile sıkça tercih edilen jüt ince iplik yapısı sayesinde dayanıklı olmasına rağmen zeminde kalın ve kaba bir etki yaratmıyor.
Ikea.

Her zaman favori: Etnik
Dhurrie yani Hint işi el dokuması yünlü halılar günümüzde bu zanaatın kaybolup gitmemesi adına yeni renk ve desenleriyle evleri süslemeye devam ediyor. En sık tercih edilen zikzak desenli olanların yumuşak pamuklu iplikten dokunan seçenekleri kolay yıkanabildiğinden evin trafiği bol olan yerlerinde kullanılabiliyor.