Yuvarlak hatlar ve yumuşak renklerle evde huzur katsayısını artırın

Yuvarlak hatlar ve yumuşak renklerle evde huzur katsayısını artıran, dinlenme köşelerini mükemmel biçimde kurgulayan organik kıvrımlar yeni sezonda da yükselişini sürdürüyor.

Geçtiğimiz yılın en dikkat çeken eğilimi odak noktasında dinginlik ve huzur olan organik formlar. Yumuşak tonlarla buluşan bu stil 2023’te farklı desen ve renklerle yepyeni bir görünüm kazandı. Bu yeni versiyonu sadece 5 hamle ile eve adapte edebilirsiniz:

  1. Eğilimin başrolünde yumuşak, sıcak nötr renkler var. Huzurun dozunu artıran, rahatlığın çıtasını yükselten yaşam alanlarının temelinde pembe, turuncu ve sarı alt tonlu renkleri seçin.
  2. Niş, kolon veya şömine gibi mimari detaylardaki keskin köşeleri duvarlarda kullandığınız yumuşak renklerden birine boyayarak kamufle edin. Eğer alan küçükse en aydınlık rengi seçmeye özen gösterin.
  3. Yuvarlak hatlı, kıvrımlı ve konforlu mobilyalar kullanın ve bunları mümkün olduğunca açık renkli keten ve pamuklu döşemelik dokumalardan seçerek doğallığa vurguyu artırın.
  4. İlgi çekici dokunuşlar eklemek için yuvarlak hatlı geometrik desenler ve motifler tercih edin veya bu formda aksesuarlara yer verin. Balık pulu gibi organik kıvrımlı formda ya da desende karolar banyonun rahatlatıcı havasını da destekler.
  5. Pembe bej, krema sarısı, açık vizon gibi sıcak nötr renkleri buz mavisi ile canlandırıp tazeleyin ve kuru çiçek dalları, bambu, hasır, rattan, jüt ipi gibi bol miktarda doğal malzemeyle eşleştirin.

Feminen çizgilerde romantik bir salon için öneriler