Yuva kurmanın kuralları

Yeni evinizi dekore ederken yapılması gereken çok basit temel kuralları hayata geçirdiğinizde, yaşadığınız mekan tam anlamıyla sıcak ve şık bir yuvaya dönüşür.

Eğer ilk evinizi kuruyor, evinizi yeniden dekore etmek istiyor veya mevsim dönüşünde biraz değişiklik yapmak istiyorsanız bu önerileri gözden geçirmenizi tavsiye ediyoruz. Nereden başlamalı, nasıl organize olmalı ve hangi kompozisyon ve renk kurallarına göre dekore etmelisiniz konusunda pratik ipuçlarının faydasını göreceksiniz.

Karıştırın-yakıştırın
Doğanın asimetrik düzeninden ilham alın ve sizde evinizi dekore ederken gözün gezmesini sağlayacak farklı yükseklikte mobilya ve objeler seçmeye özen gösterin.
Doğtaş

Moodboard’unuzu oluşturun
Desen, renk ve malzeme kombinasyonları için bir scrapbook ya da moodboard’larınızı koyduğunuz bir dosya edinin. Burada topladığınız kartela, kumaş ve malzeme parçalarıyla minyatür bir dekorasyon çalışması yapabilirsiniz.

Ölçü önemlidir.
Kullandığınız mobilyaların ebatlarıyla mekanın ebatlarının uyumlu olması gerekir. Bu sebeple bir maskeleme bandı yardımıyla mobilyaların ölçülerini zemine işaretleyebilir, doğru yerleşimden emin olabilirsiniz.


Renklere dikkat

Dekore ederken dikkat edilmesi gereken anahtar noktalardan biri renklerdir. Dekorasyona başlamadan önce mutlaka kendiniz 3 renk belirleyin ve bu renklerin tonlarıyla çalışın. Örneğin sarı, turuncu ve pembe. Bunların tüm alt tonlarını da mekanda değerlendirebilirsiniz.
Filoretta nevresim, Karaca Home.

Tekstİl sıcaklığı
Tekstillerin sıcak dokunuşunu hiçbirimizyadsıyamayız. Bu bakımdan hangi mekan olursa olsun tekstilleri mekanadahil etmeyi unutmayın.
Tüm kumaşlar, Jab.

Bırakın çİçek açsın
Çiçeklerherhangi bir temayı zenginleştirmek için bire birdir. Farklıyükseklikte ve çoklu vazolarda (hatta kadehlerde) sergileyebilirsiniz.
Cam ürünler, Lav.


Düzenleyin

Dekorasyona başlamadan önce mutlaka yapmanız gereken işlemlerden biri fazlalıklardan kurtulmak ve düzenli bir görünüm için organizatör ve depolama üniteleri kullanmak.
Depolama sepeti, H&M Home.

Derinlik
Temanız ne olursa içinde eksik olmaması gereken bir şey var: Derinlik. Farklı materyaller ekleyerek mekana sofistike bir görünüm kazandırabilir, dokulu tekstillerle etkiyi pekiştirebilirsiniz.
IPC Media.

Kitap dünyası
Okuduğunuz kitaplar sizi anlatır, konuklarınıza ilgi alanlarınızı öğrenmeleri için ipucu verir. Onlara orta sehpa, yan sehpa ve kitaplığınızda düzenli bir şekilde bolca yer açın.
Panjur kitaplık, Tepe Home.