YouTuber çocuklar 12,5 milyon dolarlık bir Miami malikanesi aldı

Son güncelleme:

YouTube kanalı ‘Vlad ve Niki’nin çocuk yıldızlarının 90 milyondan fazla abonesi var. Dokuz yaşındaki Vlad ve yedi yaşındaki Niki, videolara 2018’de Moskova’daki evlerinde video çekmeye başlayan ebeveynleri Sergey ve Victoria Vashketov tarafından katıldı.

Videolar ilk başta mutfak masası veya yerel bir park gibi basit yerlerde sahnelendi, akıllı telefonlarla çekildi ve varsa çok az kurgu kullanıldı. Artık grafikler ve oyunlar, yer bulma, film çekme ve çeviri üzerinde çalışan insanlardan oluşan bir ekiple yüksek prodüksiyonlu klipler haline geldiler.

Aile, Golden Beach, Florida’da 12,5 milyon dolarlık bir malikanede yaşıyor ve YouTube elit çocuk kanalı arasında yer alıyor. 2019’da kardeşlerin en kazançlı YouTuber’lardan biri olduğu ve video başına tahmini 312.000 dolar kazandığı bildirildi. 

Vlog çekimleri, reklamlar ve roleplay’ler sunan kanalın artık gözlemciler, kamera operatörleri ve sahne donanımının korunmasına yardımcı olan kişiler de dahil olmak üzere aynı anda beş kişiye kadar bir film ekibi var.

Videolar YouTube’da milyonlarca kez görüntülenmeye başladıktan sonra, Victoria ve Sergey etraflarında bir iş kurma fırsatı gördüler ve daha abartılı yerler ve oyuncaklar içeren daha gösterişli videolar yapmak için yatırım yapmaya başladılar. Videolar ne kadar popüler olursa, YouTube’un algoritması bu videoları çocuklara o kadar sık ​​önerir. Çocuklar ne kadar başarılı olursa, kısa kliplerdeki oyuncaklar ve videolar o kadar lüks hale geldi.

Ayrıca bir mobil oyun uygulaması tasarım ekibi ve sosyal medya hesaplarını yönetmeye yardımcı olan asistanları var.

 Çocuğun annesi Victoria, başarılarının, oğlunun arkadaşları olduğunu düşünen çocukların programı izlemesinden kaynaklandığını söyledi.

Bir videoda Vlad ve Niki, babalarının ateşli kırmızı Ferrari’sine binmek için annelerinin Range Rover’ını küçümserken görülüyor.

Weinstein, Vlad ve erkek kardeşinin de çocuklar büyüdükçe müzik işine girmeleri için fırsatlar yarattığını söyledi.

Kanal, kendi markaları altında yeni içerik, tüketici ürünleri ve mobil uygulamalar için lisanslar geliştirmek üzere Avustralya merkezli bir lisanslama ajansı olan Haven Global ile bir temsilcilik anlaşması imzaladı.

Ayrıca Hong Kong merkezli bir üretici olan Playmates Toys ile kendi markaları altında oyuncak üretmek için bir anlaşma imzaladılar.

2019’da kardeşlerin, video başına tahmini 312.000 dolar kazanan en kazançlı YouTuber’lardan biri olduğu bildirildi.

Kendi şirketi Underscore Talent’in bayrağı altında ‘Vlad and Niki’yi temsil eden Dan Weinstein, WSJ’ye ‘Büyük bir stüdyo olmadan küresel bir franchise oluşturabilirsiniz’ dedi.

“Bence bunu düşünmek akıllara durgunluk veriyor.” Şans ve zamanlama önemliydi. Vashketov’lar gibi on yıldan fazla bir süredir dijital yaratıcılara danışmanlık yapan Bay Weinstein, analizlerin de öyle olduğunu söyledi.

12,5 MİLYON DOLARLIK MALİKANE

YouTube’daki en büyük yıldızlardan bazıları olan Vashketov ailesi, Golden Beach, Miami, Florida’da su kenarındaki bu konağı 12,5 milyon dolara satın aldı.

 Mülkün fotoğraflarında konak, palmiye ağaçlarıyla çevrili bir arka bahçenin ortasında havuzlu geniş bir açık alana sahip olduğu görülüyor.

Ev, sekiz yatak odası, dokuz banyo, iki yarım banyo, havuz ve iskeleden oluşuyor. Konumu Intracoastal Waterway’e giden bir kanal boyunda.

Ev, 2016 yılında 16.500 metrekarelik arsa üzerine inşa edildi. İlk kez satıldı.

Golden Beach, Miami-Dade County, Florida’nın kuzeydoğu köşesinde, Intracoastal Waterway ile Atlantik Okyanusu arasında yer alan bir kasaba.

Ünlü iç mimarın milyonluk evinin içi böyle görünüyor!