Yılbaşı sofranızın stili olsun!

Yılbaşı sofranızın stili olsun!
Renkli aksesuarlar, göz kamaştıran ışıklar, gülümseten süsler, çam ağacınız ve elbette iştah açıcı, dekoratif bir sofra… Tüm aile üyelerinin ve yakın akrabaların katıldığı büyük bir yemek, arkadaşlarla bir parti ya da iki kişilik çok özel bir yemek… Bu yılbaşı akşamı evde iseniz gelin birlikte planlayalım ve bu defa klasik söylemlerin, renklerin, temaların biraz dışına çıkalım.

 Muji

 

 Mudo Concept

Kütahya Porselen

Tepe Home

~Uzmanına sorduk: Yılbaşı sofrası nasıl olmalı?

Mon Reve tasarımcısı Betina Barutçuoğlu’ndan yılbaşı sofrası içi öneriler
Yılbaşında masayı süslemek için mumların yanı sıra irili ufaklı simli ve renkli ağaç süsleri, çanlar ve ağaç dalları ekleyebilirsiniz. Masanın renkli ve parlak olması ihtişamlı durur. Yılbaşı ağacını daha klasik renklerde süsleyebilirsiniz. Yeşil ağaçta sadece dore süsler ve dore ışık dizileri farklılık yaratır. Çiçek seçimlerinde renginiz kırmızı olabilir. Masa üstünde ufak cam bardakların içine birkaç aranjman yaptırabilirsiniz.
Renk: Dore, kırmızı ve yeşil.
Masa örtüsü: Düz dore, ipek veya koton örtüler tercih edin. Ayrıca bunu ölçüye göre diktirebilirsiniz. Kenarlara farklı boyda kırmızı, yeşil boncuk dikilebilir.
Mum: Masa ortasına bol mum yerleştirin. Küçük tea lightları dore mumlarla düzenleyebilir ya da tam ortaya büyük bir mum çelengi koyabilirsiniz. 
Servis takımı: Kırmızı, yeşil, beyaz ve doreli takımlar seçin. Tabakların üstüne dore zincir ve kırmızı, yeşil boncuklarla hazırladığınız peçete halkalarına yerleştirin. Halkalara püskül de eklenebilir.
Kadehler: Kadehler için yüksek ve ayaklı olanları tercih edin. Düz cam üzeri altın simli, nakışlı kadehleri yine aynı desenlerden bardaklarla takımlayın.

Altın, kırmızı ve porselen geleneksel bir yılbaşı sofrasının vazgeçilmez üçlüsü, Karaca Porselen.