Yeşilin tonları

Bir rengin pek çok tonu olabilir ama palette en fazla tonu olan renklerden biri yeşil. İşte yeşilin size ilham verecek bazı tonları…

Çağla yeşili ile kır evi stilinde bir ev dekore edebilirsiniz. Keten veya pamuklu doğal kumaşlarla kapladığınız geniş sofanıza bu rengi uygulayın. Koyu yeşil yaprak ve ağaç desenli modern yastıklar rengin öne çıkmasını sağlar. Koltuklarda ve sandalyelerde ise krem üzeri ekoseler uygulanabilir. www.matalan.com.uk

Çimen yeşili bir salon veya oturma odası huzurlu ve rahatlatıcı olur. Rengi ekru bir kanepe ve açık ahşap tonlarıyla kullanın. Komple boyamak yerine desenli duvar kağıtları da kullanılabilir.
Nil yeşili yada su yeşili. Her iki tonda yaz aylarında ferahlık ve serinlik hissi yaratır. Bu tonları baz rengi olarak kullanın ve renk temanıza daha koyu yeşiller ekleyerek canlandırın.
Küllü yeşil modern dekorasyon stillerinin en favori renklerinden. Metalik renkler ve siyahla son derece uyumlu. Yüzünü gittikçe doğaya dönen dekorasyon felsefesinin de ana renklerinden.
Zümrüt yeşilini vurgulamak için beyaz, nötr kılmak için bej ve kahve tonları, kontrast yaratmak içinse bordo lacivert ile kullanın. Dramatik efektler yaratır. Zara Home.

Açık yeşil yaşam alanlarını aydınlık kılar. Yine doğal ahşap tonları ve kremle dengeleyebilirsiniz. Açıktan koyuya pembe ve sarı tonları taptaze bir bahar havası yaratır. Laura Ashley.

Yağ yeşili Akdenizli ve provans stili dekorasyonun en favori tonlarından. Açık renk ketenler, ince poplin kumaşlar ikat desenler ve mavi ile destekleyebilirsiniz.

Nefti yeşil yeşil paletinin en koyu tonlarından biri. Rengi kullanırken mekanların ne kadar aydınlık olduğuna dikkat edin. Gün ışığı alan bir odada kahve, gri, mor gibi bir kaç koyu ton daha ilave edilebilir. Ancak karanlık bir mekanda açık renklerle kombinleyin ve fazla desen kullanmayın. Sons üçlü kanepe, www.evgor.com.tr