Yeşilin en kışlık tonları

Sıcak, iştah açıcı ve dinlendirici yeşilin koyudan açığa pek çok seçeneği var. Ama rengin dört tonu var ki, kışın karanlık ve puslu havasında bile evinizi ısıtıp aydınlatıyor.

Kış bahçesi
Yaprak tonlarını bu renk temasında kullanabilirsiniz. Işık yansımalarıyla mekanlara derinlik de kazandıran renk aslında 18. yüzyılda ferforje kapılarda kullanılıyordu. Dekorasyonda kullanılmaya başlandığında eskinin bu nostaljik rengi yeniyle buluştu. Renk yalın, modern mobilyalar ve değerli antika aksesuarlarla çok farklı bir atmosfer yaratır.
www.tonicdesign.co.za

Zinde ve taze
Evinizi kış aylarının kasvetli ve karanlık havasından kurtarmak için güneşin ışıltılarını taşıyan parlak yeşiller ideal. Ancak etkiyi dengelemek ve gözü yormamak için koyu tonlarla, koyu cilalı ahşaplarla ve kırık beyazla birlikte kullanın. Bu, hacim kazandırırken, doğallığa da gönderme yapar. Odanızı bir sığınak havasında davetkar ve neşeli kılmak için bej, sütlü kahve ve kırmızı tonlarıyla kullanın.
Filli Boya.

Kır evi tadında
Yeşilin sıcak ve davetkar tonu kır evi tadında mekanlar yaratır. Kuzeyli bir dekorasyonla bile kendinizi doğaya açılmış gibi hissedebilirsiniz. Adaçayı ile zeytin yeşili arasında gidip gelen rengin bu yumuşak tonunu küçük ve dar alanlarda bile kullanabilirsiniz. Görkemli mobilyalar ve taş grisi bir zeminle birleştirerek vurgusunu artırabilirsiniz.
Marshall.


Orman etkisi

Derin, yoğun ve baş döndürücü… Koyu yeşil tonları aslında içerisiyle dışarısını bütünleyerek yaşam alanlarına boyut kazandırır. Sıcak ama yumuşak tonlarla daha kuzeyli ve modern, açık ve parlak renklerle güneyli ve klasik dekorasyon stillerini deneyebilirsiniz.
Marshall.