Yer sofrasının etrafında

Ağaç altında uzun bir yer sofrası kurduk ve etrafında toplandık. Bu keyifli yaz sofrasının hikayesini merak ediyorsanız, masaya buyurun ve bir bardak çay için.

Düz renkli yastıklar, keten runner, mavi yer minderi ve yapay çiçekler, Tepe Home. Örgü puflar, altincicadde.com. Etnik işlemeli yastık, fenerler, koton paspaslar, Koçtaş. Hasır sepet, cam şamdanlar, kadeh, turuncu örtü, Porland.  Beyaz kadeh, Rose çiçekli kase, ponponlu yastık, Mudo Concept. Buket opla vazo, mozaik top vazolar, Dilek ayaklı tealightlık, ayaklı mumluklar, Paşabahçe.


MİNDER, YASTIK, PASPAS... Yer sofrasının tadı yumuşacık minderlere oturarak çıkar. Ama yoksa bolca yastık da aynı işi görür. Çimlere sereceğiniz renkli banyo paspasları ise hem dekoratif katkı sağlar hem de yastıkların kirlenmesini önler.
Kelebekli yastık, sürahi, Mudo Concept. Laleli ve kelebek işli yastıklar, Koçtaş. Stoenware kupa, mavi kaseler, Paşabahçe. Koton bezler, Rose kavanoz, Rose tuzluk, biberlik, English Home.

PRATİK OLUN! Yer sofrası için çok büyük parçalara ihtiyaç yok. Mesela pek çok yerden temin edebileceğiniz ahşap paletlerden altı tanesini üst üste koyabilirsiniz.
Tahta sepet, sürahi, Mudo Concept. Stoenware kupa, mavi kaseler, Paşabahçe. Kotonbezler, French Press, Rose kavanoz, Rose tuzluk, biberlik, English Home.Pipetler, Ikea.

Sofrayı kurup misafirlerinizi beklerken ya da sadece bir ağaç altı bulduğunuz için. Nedeni ne olursa olsun hasır bir koltuğa uzanıp gölgede dinlenmek gibisi yok.
Osaka daybed, örgü yastık, nakışlı yastık, kırmızı triko örtü, Mudo Concept. Kulaklık, English Home.


MİS KOKULU OTLAR Bahçede gelişi güzel, kendi halinde yetişen rengarenk ve ıtırlı otlardan hazırladığınız minik bir demeti peçetenize sararak sunum farkı yaratın.
Soft Pop servis tabağı, kırmızı şamdan, Porland. Şal desenli runner, English Home. Opal vazo, Paşabahçe. Yapay çiçekler, Tepe Home.

KADEHLERDE ÇİÇEKLER Kadehlere koyacağınız minik mevsim çiçeklerini kişiye özel tabaklara yerleştirerek sevdiklerinize bir buket armağan edebilirsiniz.
Rony cam supla, ayaklı kristal kadeh, Porland. Tutaç, Rose kase seti, English Home.

İSME ÖZEL Kağıt peçeteyi ortadan ikiye katlayın. Kraft kağıttan yapacağınız isimliğe delgeç ile minik bir delik açıp bir yaprak ya da çiçek iliştirin.

HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL FOTOĞRAFLAR ENGİN YILDIZ YAPIM ASİSTANLARI ALİ TEPEYURT/ EZGİ AĞGÜL