Yenileyin, tazelenin

Hafta sonlarında kendi kendinize yapabileceğiniz bütçe dostu fikirlerle yaratıcılığınızı konuşturabilir, evinize yeni bir enerji getirebilirsiniz. Sizin için yeni önerilerimiz var.

Hayatımızın büyük bir bölümünü geçirdiğimiz evimizle ilgilenmek için çoğu zaman vakit bulamamaktan siz de yakınıyor musunuz? Öyleyse bazı hafta sonlarınızı planlayarak, küçük yeniliklerle mekanlarınıza tazeleyici bir atmosfer kazandırabilirsiniz.

Değiştirin Sandalye minderlerinize yeni kılıflar alabilir ya da kendiniz dikebilirsiniz. Hatta bir zımba makinesi ile döşemeli olanların döşemelerini bile yenileyebilirsiniz.

skonohem.com

Askı zamanı Dolup taşan dolap içlerini rahatlatmak için akılcı bir çözüm: Tava, sos tencereleri ve kupaları asmak için alınlığa bir ray asın.

Dolaplar Dolapları komple değiştirmek neredeyse imkansız mı? Hem zahmetli hem de bütçenizi mi zorluyor. Duvar kağıdı ya da yapışkanlı folyolarla kapaklarını kaplayabilirsiniz.

Kaplayın Koltuklarınıza kılıf dikebilir ya da koltuk şalı, yatak örtüsü, çarşaf gibi desenini sevdiğiniz kumaşlar örterek onları mevsimin ruhuna uydurabilirsiniz.

Anahtarlar kaybolmasın Antrede bir parça ahşap suntayı kara tahta boyası ile boyayıp askı yapabilirsiniz. Anahtarların nereye ait olduğunu belirtmek için tebeşirle üzerine notlar yazın.


Düzen harekatı Yatak odanızda atıl alanları değerlendirebilir nişlere çok pratik yöntemlerle raflar takabilirsiniz.
rice.dk

Harikalar diyarında Kumaşlar harikalar yaratmak için birebir. Kutuları, duvarları kaplayabilir, yastıklarınıza yeni kılıflar dikebilirsiniz. Yatak, kanepe ve koltuklara renk eklemek için kumaşlardan ilham alabilirsiniz.
Petit Pan.

Stil katın Evinizi ev ofis gibi kullanıyorsanız, hobi odanız varsa ona biraz stil katabilirsiniz. Zemini vinil kaplamalarla hesaplı bir şekilde bembeyaz yapabilir, sonrasında üzerinde renklerle oyunlar oynayabilirsiniz. Örneğin siyah-beyaz gibi…
marielisabeths.se


Ne kadar cesursunuz? Ahşap panel son zamanların yükselen eğilimlerinden. Duvarları ahşap panel ile kaplatabilirsiniz. Yapı marketlerde bu tarz paneller bulmanız mümkün.
Ikea.

Ve tabii ki bir mood board Çalışırken hem malzeme hem de renkleri görebileceğiniz bir mood board oluşturun. Yenilik yaparken renk, desen ve malzeme uygulamalarında daha az hata yapmanızı sağlar.

Geometrik oyunlar Yatak odanıza biraz hareket katmak mı? Bizce evet. Maskeleme bantları ve boya ile harikalar yaratabilirsiniz.
Zara Home.

Bir çizgi çizin Duvarınızın üçte birlik kısmını boyamaya hazır mısınız? Hem tavana kadar boyama zahmetine girmemiş olur hem de duvarlarınızı modaya uydurabilirsiniz.

Elektrik anahtarlarına stil kat Elektrik anahtarlarınızı sökerek renkli duvar kağıdı ya da paket kağıtlarıyla kaplayabilirsiniz.

Vazgeçilmez parçalar Aile yadigarı eski ahşap sandalyeyi parlak tonlarda boyayarak onu yeni hayatıyla tanıştırabilirsiniz. Örneğin limon sarısını deneyin. Tam yaz havasında olur.