Yenilenmeye antreden başlıyoruz

Çoğu zaman dar ve karanlık olan antrenizi birkaç ipucu ve dekorasyon hilesiyle yeniden planlayarak işlevsel kılabilirsiniz. Yaratıcılık antrede başlarBir antrede ille de portmanto, ayakkabılık ya da bunlar için üretilmiş özel mobilyalar kullanmanız gerekmez. Burada olduğu gibi duvara asacağınız tel sepetler terlik, çanta, şapka gibi aksesuarlara ve eşyalara ev sahipliği yapabilir. Farklı askı seçeneklerini duvara asimetrik bir düzenle sabitleyebilirsiniz. Standart bir sarkıt yerine stilinize uygun bir abajur, duvar apliği gibi kullanılabilir. Son olarak ayakkabılar için sandıklı bir bank iki yönlü bir çözüm olur.

ÇÖZÜM 1
Soru: Stüdyo dairemizin giriş bölümü direkt yaşam alanına açılıyor. Alan kaybı yaşamadan giriş bölümünü ayrı tutmak ve düzenlemek istiyoruz. Çözüm önerebilirseniz çok seviniriz, teşekkürler.
Cevap: Yaşam alanını daraltmadan, açık planlı bir çözüm önerilebilir. Mutfak duvarını kaldırarak bir bölümünü salona doğru uzatabilirsiniz. Bu uzantı duvarın giriş kapısına bakan tarafında bir portmanto ya da şık bir antre mobilyası yerleştirmek için alan yaratacaktır. Üstelik bu şekilde yaşam alanını da kopartmış olursunuz. Ayrıca kapı arkasındaki alana, duvara monte bir ayakkabılık modülü yerleştirebilirsiniz.

ÇÖZÜM 2

Soru: Oldukça dar ve karanlık bir antremiz var. Ayrıca koltuk mekanı çok kapatıyor galiba? Antreden koridora geçişteki dik köşe çok sert ve keskin duruyor. Daha sıcak ve işlevsel antre için ne yapabiliriz?
Cevap: Önce dik dönen köşeyi yumuşatmak için antre dolabını 45 derece açıyla köşede organize edebilirsiniz. Yaşam alanını bölen duvarı kaldırarak sert açıyı yok edin. Bu, oturma alanına yumuşak bir geçiş yapmanızı sağlar. Koltuğu iptal ederek yerine yan duvarda aynalı bir tırnak kullanılabilir. Ayna, mekanı aydınlık kılacaktır. Ayrıca hem salon hem de antrede kullanabileceğiniz konforlu bir kanepe yerleştirebilirsiniz. Dar antrelerde hareket esnekliği ve işlev çok önemli. Portmanto yerine ince ve uzun ayaklı askılıklar çok daha esnek bir kullanım sunar. Ayakkabılar içinse duvara sıfır ve eni dar çekmeceli sistemler oldukça işlevsel. Geniş bir duvar aynası ve üzerine asacağınız aplikler de mekanı ferah gösterecek dekoratif ipuçları. Yerde hacimli ve antreyi daraltacak sepetler, kutular yerine dikeyde depolama seçeneklerini kullanın.

HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL