Yeni sezonda neler var?

Etnik tınılar, doğaya dönüş ve bireysellik bu yılın en çok konuşulacak eğilimleri gibi duruyor. Herkes biraz kendi deko-stilini ortaya çıkarıyor.

Etnik furya: Minimalist akım yerini daha sıcak olan etnik akıma bırakıyor. Oryantalist motifler ve sıcak tonlar bu yıl da dekorasyonda sık sık karşımıza çıkacak.
Global etki: Tribal Afrika akımı bu yıl da devam ediyor. Yeşiller ve patlıcan moru popüler tonlar arasında. Afrika’nın canlı turuncu ve sarıları ise her daim var!
Büstler, heykeller: Sanat baş rolde! Bu yılın materyali: Bronz. Bu sebeple bronz görünümlü objeler, ürünler de iç mekanlarda sıklıkla rol alacak gibi görünüyor.
Doğal taş modası: Doğal taş paneller önce duvarlarımızı kapladı. Şimdi ise günlük yaşamda kullandığımız eşyalarda taş modası var.
Sıcak İskandinav: Yapay post ve kürkleri bu kış çok göreceğiz. İskandinav stili iç mekanlarda hayat bulan bu tarz detaylar mekanlara sıcaklık katmak için birebir.
Anti-takım: “Anti-takım” akımı devam ediyor. Farklı renk, desen ve boyutlardan oluşan bireysel aranjmanlar, eski-yeni kombinasyonları sıradışı sofraların da formülü.
Şeffaflaşıyoruz: Açık raf üniteleri sadece giysi odaları, çalışma alanları değil aynı zamanda mutfakta da karşımıza çıkıyor. Mutfak aksesuarları birer sanat objesi gibi raflarda yerini alıyor.

Fotoğraflar:IPC+Media Syndication, İkea.