elektrik-anahtarı seçerken dikkat
elektrik-anahtarı seçerken dikkat

Yeni nesil elektrik anahtarları stil sahibi

Son güncelleme:

Yeni nesil teknolojiler elektrik anahtarlarını da büyük bir hızla dönüştürmeyi başarıyor. Elektrik anahtarları yüzeylerindeki baskı ve renklerle de fark yaratıyor.

Eski tip elektrik anahtarlarını yeni ve teknolojik olan versiyonlarıyla değiştirmek bizce iyi fikir. Neden mi? Hem tek düze beyaz prizlerden kurtulmuş olur hem de evinizin stili ve ihtiyaçlarınızla doğru orantılı modüller elde etmiş olursunuz.

TÜM ELEKTRİK ANAHTARLAR AYNI ÖLÇÜDE Mİ?

Genellikle anahtar kapakları standart olmayan tüm priz kutularını kapayacak şekilde tasarlanıyor. Bu yüzden anahtar olmayacak diye endişe etmenize gerek yok.

ELEKTRİK ANAHTARI İÇİN DUVAR YÜZEYİ NASIL OLMALI?

Eğer elektrik anahtarınızı tuğla ya da panel gibi bir duvarın üzerine monte edecekseniz oturmayabilir. Duvar yüzeyinin düz olmasına dikkat edin. Sıvadaki düzensizlikler de benzer şekilde anahtarın iğreti görünmesine sebep olabilir.

NASIL BİR YÜZEY TERCİH ETMELİYİM?

Metalik yüzeyi olan elektrik anahtarları mobilya kupları, beyaz eşyalar vb. cihazlarla kolaylıkla uyum sağlar. Siyah her şeye uyumludur. Bunun yanı sıra dekorasyonunuzla da uyumlu stil ve renkler tercih edebilirsiniz.

Artık retro, pop-art, klasik, modern, İskandinav… Pek çok stilde elektrik anahtarı tasarlanıyor. Benzer şekilde evinizin renk ve yüzey kaplamaları da anahtarları seçerken göz önüne bulundurabileceğiniz bir kriter olabilir.

NE TÜR BİR ANAHTAR OLMALI?

Wi-Fi bağlantılı prizlerden tutun da USB’li ve tutacaklı anahtarlara kadar pek çok seçenek mevcut. Bu tip anahtarlar anahtarın üzerine telefonunuzu tek hamlede oturtup şarj etmenizi sağlarken Wi-Fi bağlantılı olanları evdeki akıllı cihazları kontrol etme imkanı tanıyor.

Kombi alırken bunlara dikkat!