Yeni evleneceklere mobilya seçiminde öneriler

Evlenme telaşıyla mobilya seçiminde yanlış karar vermekten çekiniyorsanız doğru yerdesiniz.

Sizinle doğru mobilya seçiminden, şık ve fark yaratacak ev dekorasyonu mobilya önerilerine kadar bilmeniz gerekenleri paylaşacağız.

Evleneceklerin işini kolaylaştıran 5 önemli mobilya seçim önerisi
Mobilya seçiminde bulunurken ev dekorasyonunda görmek istediğiniz tarza göre tercihlerde bulabilirsiniz. Bu açıdan öncelikle nasıl bir ev düşlediğinizi bulmak doğru olacaktır. Ev tarzını belirledikten sonra ise en çok vakit geçireceğiniz yerlere en çok bütçeyi ayırabilirsiniz. Böylelikle maliyeti kontrol altına almakla birlikte hem işlevsel hem de istekleri karşılayan ürünlere yer açabilirsiniz.

Oturma odası, mutfak ve yatak odasını öne çıkaracak mobilyalara yönelerek ihtiyaç ve isteklerinizi karşılayabilirsiniz.Ayrıca birlikte yaşama durumundan dolayı iki kişinin de görüşleri doğrultusunda bir ev dekorasyonu ve ihtiyaçlar listesi hazırlamak da yerinde olacaktır. Bu aşamada size yardımcı olacağına inandığımız 5 öneriyi öne çıkardık!

Ahşap malzemeli ürünlere yönelin
Ahşap materyalli mobilyalar, dayanıklı yapısı ve kaliteli üretim süreci ile öne çıkarlar. Oturma grubu, yemek odası ve yatak odası mobilyalarında kullanılan ahşap, farklı çeşitlerde karşınıza çıkar. Masif ahşap en çok üretimi yapılan ahşap çeşitlerinden biri olarak mobilyalarda kullanılır. Oturma ve yemek odası başta olmak üzere ahşap mobilyaları tercih ederek kuracağınız yuvanın sağlam eşyalardan oluşmasını sağlayabilirsiniz.

Koltuk takımında tasarımı ve ergonomiyi öne çıkarın
Koltuk takımları, evlenecekleri en çok heyecanlandıran mobilyalardan biridir. Oturma odasını bir anda değiştiren ve tarz kazandıran koltuk takımı, doğru seçilmediğinde ise salona kötü ve uyumsuz bir görüntü getirebilir. Koltuk seçiminde öne çıkarabileceğiniz kriterler ise görünüm, tasarım detayları ve kullanımdır. Bu açıdan ihtiyaçlarınızı da gözden geçirerek yataklı koltuk takımlarına yönelebilir, yansıtmak istediğiniz tarza göre tasarım ve renklere göre kararınızı kesinleştirebilirsiniz.

Düğün setini içeren takımlara göz atın
Bilinen mobilya üretici markalar, düğün paketi sunarak yatak odası, salon ve yemek odası ihtiyaçlarınızı karşılayacak ürünler sıralar. Mobilya seçiminde nokta atışı seçimler yapmak istiyorsanız fırsat içeren düğün paketlerine göz atarak koltuk takımı, sürgülü dolaplar, bazalı karyola, şifonyer, yemek masası ve tamamlayıcı aksesuar ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Çok amaçlı mobilyaları tercih edin
Birden fazla işlevi yerine getiren mobilyalar ile fazla maliyetin de önüne geçebilirsiniz. Özellikle yatak odası ve oturma odası için işlevsel mobilyaları öne alarak ihtiyaç ve isteklerinizi giderebilirsiniz. Bu doğrultuda şifonyer gibi bir ürün alarak kişisel bakım ve aksesuarlarınıza da yer açabilirsiniz. Böylelikle makyaj masası yerine şifonyer desteği ile gerekli eşyalarınızı başka bir yere kaldırmak zorunda kalmazsınız. Yine büyük bir dolap alarak giysileriniz ile beraber bavul, çanta ve yatak tekstil ürünleri için gerekli depolama alanı yaratabilirsiniz. TV ünitesi gibi kullanabileceğiniz televizyon altı konsol ile daha şık ve daha fazla depolama alanı yaratan bir tercihte bulabilirsiniz.

Depolama alanı içeren mobilyalara öncelik verin
Yeni evleneceklerin çeyiz ve kişisel ürünleri düşünüldüğünde, depolama ihtiyacını giderecek mobilyalara yönelmek doğru bir tercih olacaktır. Bu ihtiyacı gidermeye yönelik sürgülü gardırop modelleri başta olmak üzere şifonyer, komodin, bazalı yatak ve makyaj masası gibi depolama alanı açacak mobilyaları seçebilirsiniz. Özellikle yatak odası için depolamayı öncelikli hâle getirerek kendi kişisel alanınızı da oluşturabilirsiniz. Depolama ihtiyacını çözerek diğer isteklerinizi de karşılamaya geçebilirsiniz.

Sıraladığımız önerileri dikkate alarak hem konforlu hem de son derece tarz bir mobilya tercihi yapabilirsiniz. Düğün seti ile beraber kafanızdaki tüm mobilyaları fırsat içeren kampanyalar eşliğinde satın almak için Doğtaş Mobilya’yı tercih edebilirsiniz.

BU BİR REKLAMDIR.