Yeni evinize alışın

Artık yeni bir adreste, yepyeni bir evdesiniz. Peki burada da, olabildiğince çabuk “evim evim güzel evim” diyebilmek için neler yapabilirsiniz?

Ortalığı temizleyin Normalde, ev sahibi ya da sizden önceki kiracıların çoktan bu işi yapmış ve evi size pırıl pırıl bırakmış olması gerekir. Öyleyse sorun yok, ama değilse biraz toz almaya hazır olun!
Banyoyu düzenleyin Perdesiz duştan başka hiçbir şey “burası yeni evin” mesajını daha iyi veremez, o yüzden bir an önce bir tane edinin. Hemen ardından da havlularınızı asın, sabununuzu,duş jelinizi ve tuvalet kâğıdınızı yerleştirin.
Müzik dinleyin Henüz eğlenmeye hazır olmayabilirsiniz olsun bu en sevdiğiniz şarkıları dinlemenize engel değil.
İnternetinizi bağlatın Yeni bir yere taşındığınız zaman bu işi halletmenizden daha rahatlamış hissettiren başka bir şey var mıdır?

Lindevegen.no

Birkaç mum yakın Eski evinizden getirdiğiniz mumların kokusu hemencecik evinizde hissetmenizi sağlayacaktır.
Perdelerinizi asın Perdeler asılınca odalar size daha samimi gelecektir.
Bir odayı seçin ve diğerlerinden daha önce orayı rahat edebileceğiniz şekilde hazırlayın Oturma odasını ya da yatak odasını seçin; o odayı kutulardan temizleyin. Mobilyaları yerleştirin, dekoratif yastıklar ve battaniye kullanın. Evinizin kalanı felaket durumdayken bile kendinizi güvende ve rahat hissedebileceğiniz bir oda olması size iyi gelecektir.
Duvara en sevdiğiniz fotoğrafları ya da sanat eserlerini asın Evet, duvara bir şey asmak bazen zor bir iştir, ama size vereceği “evimdeyim” hissine değecektir.
Duvarların rengini değiştirmeye izniniz varsa, durmayın hemen yapın! Yalnız bir duvarı başka bir renge boyamak bile hemen mekânın havasını değiştirecektir. Boyama işlemi “başkasının evi” kokusundan da kurtulmanızı sağlayacaktır. Yeni boyanmış duvarları değiştirmek istemiyorsanız duvar çıkartmaları, desenli kağıtlar kullanabilirsiniz. Yapı marketler ve İMÇ gibi merkezlerde güzel seçenekler bulabilirsiniz.

Wynn Myers.

Gidip yeni komşularınızla tanışın Güzel bir davranış olmasının yanında, eğer yalnız yaşıyorsanız komşularınızla tanışmak “ya evde yalnızken başıma birşey gelirse” gibi korkulardan kurtulmanıza da yardımcı olur.
Bitkilerinizle mekâna hayat verin Bitkiler bulundukları mekâna çok şey katarlar! Eğer bakamam öldürürüm diye korkuyorsanız kalın yapraklı kaktüs türü sulu bitkileri tercih edebilirsiniz.
Boş kutuların hepsini bir odada toplayın Yavaş yavaş açtığınız kutuları bir odada biriktirin. İsterseniz bu kutulardan kale yapmak serbest!

HAZIRLAYAN SEVDA BARANDIR