Yeni botanikler

Her dönem bir stili ön plana taşıyan dekorasyon guruları yaz aylarına botanik desenlerle “merhaba” diyor. Deseni yeni, stilize ve sıra dışı haliyle karşılamaya hazır olun.

Daha stilize, daha büyük
Yaprak, ağaç ve yeşil bitkilerden esinlenen tasarımcılar bu yıl botanik desenli stilize efektleri, çizgisel detaylarla kullanıyorlar. Bu noktada işin içine çok daha esprili yaklaşımlar ve dinamizm dahil oluyor. Afrika’nın uçsuz bucaksız orman havası, kimi zaman yerini eğlenceli bir hayvanat bahçesine kimi zamansa yumuşak dokular ve kumaşlara bırakarak romantizm yaratıyor.

Laura Ashley.

10 dekorasyon önerisi
1. Eğer tüm evi değiştiremiyorsanız mantar panolara yapıştırdığınız yaprak ve çiçek dallarını ince kenarlı ahşap çerçevelerle duvarınıza asın.
2. Yeşili parşömen beyazı, sütlü kahve ve bej tonlarıyla kullanarak vurguyu artırın.
3. Koyu renk ahşap mobilyaları ve yalın düz hatlı formları tercih edin.
4. Dinlendirici etkisiyle salon, oturma odası ve çalışma köşeleri için ideal bir desendir.
5. Buz beyazı ve siyahla kombinleyerek modernize edin.
6. Sadece yeşil tonlarına giderseniz monotonluk yaratır. Bunu biraz turkuazla kırın.
7. İki veya üç canlı renk ekleyin. Mesela turuncu ve kırmızıyla daha tropikal, pembe ve altın rengiyle daha sofistike olunabilir.
8. Tarzınızın dışına çıkmadan, antika değeri olan objeleri ve dönem mobilyalarını modern botanik desenleriyle kullanarak dekorasyona çağdaş bir yorum kazandırın.
9. İnternetten yüksek çözünürlükte yaprak, ağaç ve çiçek dalı fotoğrafı bulun ve bunları farklı ölçülerde arkası yapışkanlı kağıtlara bastırarak mutfak ve banyo duvarlarınızı süsleyin.
10. Yaprak formlu kaseler ve bu desendeki yemek takımları, bardaklar ya da dekoratif objeler gibi sadece desen olarak değil form olarak da kullanılabilir.

www.stof.fr

Designers Guild kumaşlar, Homteks.