Yemek ve yaratıcılık

Takım ruhu giderek cazibesini kaybediyor. Artık sofradan oturma alanına kadar herkes kendi kombinini yapıyor. Yemek alanında da benzer bir yol izleyebilirsiniz.

Geometrik oyunlar
Biraz boya, bir rulo ve maskeleme bandıyla yemek alanındaki algıyı tamamen değiştirebilirsiniz. Geometrik ve iki boyutlu bir desen alanın çok daha derin görünmesini sağlar.


Doku ve kendin yap mucizesi

Ahşabın dokusu çok az yüzeyde daha etkileyici bir şekilde karşımıza çıkıyor. Özellikle yıkanmış ahşap ya da eski ahşaplar. Eğer evinizde yeterli alet edavatınız varsa aslında çok da basit bir şekilde ahşap latalardan bir masa tablası tasarlayabilirsiniz.

Duvara ne asmalı?
Aslında sadece özel günlerde yaparız, ama bir masanın etrafında her gününüz kutlama gibi geçebilir. Tavandan kağıt süsler sallandırarak atmosferin havasını bir çırpıda değiştirebilirsiniz.


Rengarenk ve karma

Hem farklı renkteki sandalyeleri hem de tabureleri bir arada kullanarak aslında kendi içinde uyumlu fakat özünde benzersiz bir kombinasyon elde edebilirsiniz.

Galeri atmosferi
Tablolar sandığımızdan çok daha etkili bir anahtar. Örneğin yemek alanına bir galeri atmosferi katmanızı sağlayabilirler. Farklı ebatlardaki tabloları birlikte kullanabilirsiniz.


Yemek alanını farklılaştırmak için başka neler yapabilirsiniz?

1.Arka plana dev bir pano ya da afiş koyabilirsiniz. Bu bir şehirmanzarası ya da Everest Dağı gibi bir peyzaj manzarası olabilir. Bu tarzpanolar mekana büyük çaplı bir derinlik katar.
2. Yemek alanını bir perde ile ayırabilirsiniz. Bu, alanı farklılaştırmak adına şık bir çözüm olabilir.
3. Duvar kağıdı ve kartonpiyer ile desen ve yaratıcılık katabilirsiniz.

FOTOĞRAFLAR hommcps.com, jiawrites.com, istapix.com, livelovehome.nl, bluegrassandboxwood.com, thesuitelifedesigns.wordpress, flinders.nl