Yemek odasına modern bir dokunuş

IKEA ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz projede İstanbul Selamiçeşme’de Mehtap Çakmak’ın evine konuk olduk. Yemek odasında modern ve etnik bir karışıma imza attık.

Aydınlatma
Büfe üzerinde sade bir aydınlatmaya yer verildi. Lakheden aydınlatma.
Masa/Büfe
Kalabalıkyemekler için açılabilen bir masa seçildi. Masanın sağında kısa birbüfe tercih edildi. Büfeye yemek takımı ve tekstilleri yerleştirildi. Bujursta yemek masası, Besta büfe.

Siz de IKEA tarafından evinizin yenilenmesini istiyorsanız gbuyuksagis@doganburda.com adresine odanıza ait fotoğrafları, adres ve telefon bilgilerinizle birlikte mail atabilirsiniz.

Ikea İç Mimarı Esra Parlakulaş, salonun yemek bölümünü ev sahibinin ihtiyaçlarına göre planladı. Temel ihtiyaç, bol misafirli yemek sohbetlerinin yapıldığı masanın büyüyerek konforlu bir hale getirilmesi idi. Oturma ve sosyalleşme alanı ile yemek yeme bölümlerinin birbiriyle entegre olabilmesi için iki tarafta kullanılan renk ve dokular karıştırıldı. Masa etrafında kullanılan gri-bej yıkanabilir sandalye kılıfları ile oturma odasında kullanılan  tekstiller ve aksesuarlar kombinlendi.

Sandalye
Sandalyelerin kılıflarının salondaki kanepelerle uyumlu olmasına dikkat edildi. Henriksdal.

Kitaplık/Büfe
Masanın soluna kitaplık ve büfe olarak kullanılabilecek bir ünite yerleştirildi. Besta kitaplık.

TV ünitesi
Yemek odasının yanındaki alana bir TV ünitesi yerleştirildi.

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSA⁄ĞİŞ FOTOĞ⁄RAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR