Yemek alanında işlevsel yaratıcılık

Biraz oyun oynamaya ne dersiniz? Bazı eşyalar kendi görev tanımlarının dışına çıktıklarında çok daha fonksiyonel olabilirler. Mesela bu iki yemek alanında kullanılan parçalar gibi…

TV SEHPASINDAN BANKA

PRATİK BİR BANK Kullanılmayan TV sehpası yemek alanında çok kullanışlı bir banka dönüşebilir. Yemek masanızın yüksekliği ile uyumlu alçak bir TV sehpanız varsa rahat minderlerle ona ikinci hayatı için yer açabilirsiniz.

TV sehpası, açılır kapanır yemek masası, beyaz raf sistemi, ahşap kaşıklar, hasır saksı, yapay mini bitki, file, sandalye, peçete olarak kullanılan kurulama bezi, Ikea. Hasır saat, ikat tabaklar, çizgili kırmızı throw, halı, minder, neon renkli meşrubat bardağı, Mudo Concept. Asılabilir hasır saksılar, beyaz çukur tabaklar, yaprak şeklindeki Amerikan servis., çatal bıçak seti, karaflar, ayaklı sarı bardaklar, ayaklı sarı bardaklar, raftaki kaseler, file içindeki bitkiler, ahşap mumluklar, ahşap kase, dekoratif meyveler, lale, şeffaf vazo, Porland. Damacana, Linens. Çizgili turuncu şal, Karaca Home. Sümbül, kase, Tepe Home. 3’lü kadeh seti, English Home. Hasır sepet, ahşap kutu, Koçtaş. İkat fincanlar, Paşabahçe.

PORTATİF BİR YEMEK ALANI Açılır kapanır yemek masası, mevcutta TV masası olarak kullanılan bu bank aslında portatif bir yemek alanı da kurgulamanızı sağlamış oluyor. Kullanılmadığında katladığınız masa, yerine geri yerleştirdiğiniz TV ünitesi sayesinde yemek alanınız bir anda yok olarak aslında size geniş bir alan kazandırabilir.

TAZELEYİCİ ETKİ Muz yaprağı ve deve tabanı gibi iri yaprakları masanızda Amerikan servis olarak değerlendirebilirsiniz.

İŞLEVSEL ASKILAR S kancalar ve raylar sayesinde aradığınız her şey elinizin altında olsun. Benzer bir etkiyi dilerseniz perde rustikleriyle de elde edebilirsiniz.

KOMODİNDEN TABUREYE

KONFORLU VE PRATİK Eski ya da kullanmadığınız komodinler yemek masanızın etrafında neden birer tabureye dönüşmesin ki? Kalabalık misafir ağırladığınızda, oturacak yeterli alan yoksa da bu çözümü düşünebilirsiniz.

Masa, komodin, bank, terek, Ikea. Tabure, Koçtaş. Merdiven, turuncu yastık, Mudo Concept. Metal askı, terekteki tabaklar, seramik üzümlü karaf, ikat tabak, Paşabahçe. Mandallı asılabilir askı, şişede askılı teraryum, yağlık-sirkelik, porselen şişeler, şeffaf bardak, peçete, tabaklar, çatal bıçak seti, Amerikan servisler, merdivendeki kurulama bezleri, Porland. Halı, mor çiçekli kurulama bezi, askıdaki havlular, duvardaki kesme tahtaları, English Home.

KENDİN YAP! Boş süt şişeleri biraz kenevir ipi ve biraz da kumsaldan toplanan deniz kabuğu ya da çakıl taşı ile dekoratif bir aksesuara dönüşebilir.

BİR DÜZENLEYİCİ OLARAK MERDİVEN Merdivenleri bir depolama ya da düzenleme ünitesi olarak kullanabilirsiniz. Masa örtüsü ya da kurulama bezlerini hem saklayın, hem sergileyin.

DEKORATİF BİR DETAY Kurulama bezleri hem elinizin altında olsun, hem de duvarda görsel şıklık yaratsın istemez misiniz?

HAZIRLAYAN İLKE YILMAZ FOTOĞRAFLAR AHMET GÜL/PTS YAPIM ASİSTANI İBRAHİM GEZER