Yaz seçenekleri

SALONDA NATÜRALİST EFEKTLER
Natüralist renkler sizi adeta doğaya davet eder. Tonlar arası yumuşak geçişlerle yaşam alanlarına tam anlamıyla huzur ve rahatlama enjekte eder. Bu yüzden bu yaz gelin, evin ailece en sık kullandığınız odasını yani salonu, içinde rahat edeceğiniz doğallıkta yenileyin.

Tüm ürünler lenebjerre.com

Stile dikkat!
Doğal dekorasyonu pek çok stille kombinleyebilirsiniz. Ahşap bir büfe vintage objelerle klasik bir etki yaratır. Ham kütükten bir masa ve demir aksesuarlarla modern endüstriyel stile vurgu yapar. Deri koltuklarla kullanacağınız hasır veya sandık sehpalar kır evi havası yaratır.

Sadece tek bir şeyi değiştirin
Mekanda tek bir ürünü açık renkli ya da doğal dokulu olanla değiştirmek de bazen dekorasyonu tazelemeye yetebilir. Ayrıca eğer her yıl perdeleri yeniliyorsanız bu yıl doğal keten dokuluları tercih edebilirsiniz. Sadece birkaç sehpayı ahşapla değiştirmek ya da doğayı çağrıştıran desenli bir kumaş tercih etmek de pratik çözümler.
Bakır saksı ve sepetler, H&M Home.

ETNİK MAVİ YATAK ODALARI
Eve yaz esintileri eklerken etnik Fas bizim ilk aklımıza gelen stillerden. Tüm evde olmasa da belki birkaç şık detayla bunu yatak odanıza taşıyabilirsiniz. Çok yakışağına şüphe yok. Ancak derin mavinin beyazla buluştuğu bu stilin öne çıkan karmaşık desenleri yerine tek bir desen teması seçerek sadeleştirin.

Rahatlatıcı etkiyi pekiştirin
Maroken stilin en güzel tarafı incecik, keten ya da pamuklu dokumaları. Bu yüzden yatak odasında bu stili uygulamak yaz aylarında tam bir ferahlama sağlar. En kolayı ve belki de hesaplısı hemen nevresim takımlarını değiştirmek. Ancak bunu doğru şekilde kombinlemezseniz karmaşa yaratmanın ötesine geçemezsiniz. Bu yüzden en emin yolu seçin ve işe beyazla başlayın.
İkat nevresim takımı, Zara Home.


Zenginlik m
i? Sadelik mi?
• Stilin zengin doku ve desenleri ilk bakışta cazip gelebilir. Ancak hepsi bir arada bir süre sonra boğucu olabilir. Bunun için dekorasyonu yenilemeden önce odanıza göre seçimler yapın ve doğru şeyler alarak gereksiz masraf etmeyin.
• Odanız fazla aydınlık değilse beyaz zeminli şeyler kullanın, stili sadece küçük aksesuarlarda uygulayın. Büyük parçalar için daha kullanışlı olan açık ahşap tercih ederseniz başka stillere de adapte edersiniz.
Casimiro Ranforce çift kişilik takım, Karaca Home.

İÇİNİZİ AN, FERAH MUTFAKLAR
Siz açık yeşil deyin, biz mint yeşili. Bu huzurlu renk her mekana çok yakışıyor, en çok da mutfağa. Gelin bu yaz kuralları yıkın ve mutfağınızı özgür ve daha huzurlu hissedeceğiniz bir alana dönüştürün.

Akıllı kombinler
Başrolünde mint yeşilinin olduğu bir mutfak akıllı renk kombinasyonlarıyla ferah ve sıcak bir havaya bürünebilir. Mesela sıcak ahşap tonlarında bir yemek masası, zarif hasır sandalyelerle birlikte sıcak ve samimi bir etki yaratır.
Lignum mutfak rafı, Intema Mutfak.

Modern de olur, klasik de
Rengin kullanım alanı geniş. Her stilde rahatça kullanabilirsiniz:
• Eğer kır evi stilinde bir doku istiyorsanız çerçeveli kapaklar, porselen ya da rustik kulplar, ahşap tezgah, desenli camlar tercih edin. Mutfağı ahşap kutular, sandıklar, ekoseli tektiller ve eski stilde birkaç aksesuarla tamamlayın.
• Daha modern, Kuzeyli bir stildeyse yalın formlara yönelebilirsiniz. Düz formlu kapaklar, metal kulplar, mermer bir tezgah ve daha çok düz renkler kullanılabilir. Zarif çiçeklerle geometrik desenli tekstilleri birleştirmek de akıllıca.
meredithellisdesign.com

NEŞELİ, RENKLİ BAHÇELER
Bahçeye renk iyi gider! Elbette yemyeşil ağaçların arasında serpiştirilmiş kırmızılar, parlak turuncular ya da sarılarla tüm yazı orada geçirmek için hevesleneceğiniz kesin.
Rocha serisi bahçe grubu, Crate&Barrel.

Hangisi sizin bahçeniz?
• Dışarıda da içerideymiş gibi olmayı seviyorsanız el emeği tığ işi örgü puflarınızı bahçeye çıkarın, katlanır mutfak masanızı bahçe masasına dönüştürün, metal sarkıt aydınlatmanızı dışarıya taşıyın, bahçe duvarlarını aynalar ve çerçevelerle süsleyin.
Bahçe koleksiyonu, H&M Home.