Küçük bir balkonda yazı geçiriyorsanız mutlaka balkonunuzu çok daha keyifli bir yaşam alanına dönüştürmenin yollarını arayın. Bunun için çok fazla bütçe ve vakit ayırmanıza gerek yok. Bir haftasonunda balkonunuzu dekore ederek yaz günlerini çok daha keyifle geçirebilirsiniz. İşte biraz renk ve yeşil bitki ile balkonunuzu güzel ve sıcak bir mekana dönüştürmenin pratik yolları… 

Balkonunuz küçükse çok büyük bir masa ve sandalyelerle alanınızı daraltmayın. İnce yapılı ferforje eşyalar bu açıdan daha kullanışlı olabilir, aynı zamanda şık bir görüntü de elde etmiş olursunuz. Elinizdeki eski masa ve sandalyeleri de değerlendirebilirsiniz, daha ferah bir görünüm elde etmek için onları beyaza boyayarak yenileyebilirsiniz. 

Eğer imkanınız varsa zemini ahşap ya da plastik parke tipi yer döşemeleri ile kaplayarak balkonunuzu kısa sürede yeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Hava koşullarına dayanıklı, bakımı ve temizliği kolay bu tip ürünlerle çok rahat edebilirsiniz. Yine de ayağınızın altında yumuşaklık olsun istiyorsanız ufak bir kilim ya da hasır tipi bir halı işinizi görecektir. 

Renkler… Mekanların bir anda değişip, dönüşmesini sağlayabilir. Özellikle yaza uygun pembe ve beyaz renkler, çiçekli desenler balkona neşe ve hareket katmak için ideal olabilir. Beyaz ve pembenin tonlarını tekrar ederek dekorasyonunuzu çok daha hoş hale getirebilirsiniz.

Her yer saksı, her yer çiçek olsun! Vazo ve saksılar içerisine sevdiğiniz, her türlü çiçek ve yeşil bitkiyi yerleştirerek balkonunuzda hem daha fazla serinleyebilir, hem de yeşil bir ortamda dinlenmenin keyfini çıkarabilirsiniz. 

Büyük ya da küçük çeşit çeşit yastıklarla balkonunuzda çok daha rahat edebilirsiniz. Hatta mini, tekerlikli bir yastık kutusu yapabilir, içerisine misafirlerinize sunabileceğiniz yastıklarınızı yerleştirebilirsiniz.

Fotoğraflar: 79 ideas