Yaz akşamında teras keyfi

Siz de IKEA tarafından evinizin yenilenmesini istiyorsanız [email protected] adresine odanıza ait fotoğrafları mail atabilirsiniz.

IKEA iç mimarı Esra Parlakulaş, ilk önce Azıtma Çifti ile görüşerek onların fikirlerini aldı. Çift gerek gündüzleri gerekse akşamları keyifli zamanlar geçirmek istiyordu bu mekanda. Terasın zemininde ahşap yer döşemesi kullanıldı. Böylece doğal bir görünüm yakalandı. Bu yer döşemesinin bir paketi ile 0,81 metrekarelik bir alan kaplanabiliyor.
Terasın ana ürünleri Applarö serisinden seçildi. Dış mekan kullanımı için tasarlanmış bu ürün ailesi ile farklı oturma parçaları kombine edilerek farklı şekil ve boyutta kanepeler oluşturulabiliyor. Burada bir köşe kanepe oluşturuldu.
Değişik boyut, renk ve desenlerde minder ve yastıklar eklenerek kanepenin daha rahat bir hale gelmesi sağlandı. Oturma grubunu güneşten korumak için geniş çaplı bir şemsiye yerleştirildi.
Ayrıca terasın bir köşesinde ev sahibinin rahatlıkla oturup kitap koyabileceği bir köşe oluşturuldu. Bu alanda da sırtı yüksek bir koltuğa yer verildi.
Ailenin terasta barbekü keyfi yapması için de bir köşe oluşturuldu. Buraya barbekü konuldu. Ayrıca servisi hazırlamak ve kolaylaştırmak için bir servis arabası da eklendi. Terasın arkaya uzanan bölümünü kesmek için sandıklı bir oturma alanı yaratıldı. Bu alan paravanla bölündü.

Fenerler Akşam yemeklerine romantik bir hava katmak için fenerler eklendi. Borrby fener.
Koltuk Murat Bey için terasın bir köşesine yüksek sırtlı bir koltuk yerleştirildi. Applarö koltuk.
Saksılar Ev sahibesinin çiçekleri için farklı ebatlarda saksılar ve saksı standlarına yer verildi.

Servis arabası Servisi hazırlamak ve teras içinde rahatça kullanım sağlamak amacıyla tekerlekli servis arabası tercih edildi. Applarö servis arabası.

HAZIRLAYAN GÜNSELi BÜYÜKSAĞİŞ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR