Yavaşça renkleniyoruz

Sezonun dekorasyon şifrelerinde bu yıl, her stil ve desende bolca renk var. Öyle ki, grafik desenler ve monokrom bile hiç olmadığı kadar renkli ve neşeli.

Bir süredir sıkça karşımıza çıkan geometrik, grafik desenler ve monokrom dekorasyon 2015’te renkleniyor. Pembeler, maviler, parlak sarıdan mint yeşiline kadar uzanan renklerle yaşam alanları hiç olmadığı kadar neşeli, sevimli ve şeker tadında olacak gibi.

Pastel renkli geometrik desenleri kullanırken yine de ölçülü olun. Eğerburadaki gibi duvar kağıdı uygulayacaksanız deseni sadece alta döşeyinve üstte küçük ölçeklerle tekrarlayın.

Rengarenk evler
Geometrik ve grafik desen kullanımı zor olsa da son yıllarda popülerliği artan seçeneklerden. Bu yıl dekorasyon fuarlarında da sıkça karşımıza çıkan desenleri evinizde kullanırken içinde tekrar eden renklerden bir ya da ikisini desensiz olanlarla kombinlerseniz görsel açıdan rahatlatırken desene vurguyu da artırırsınız. Bu desenlerin yaratacağı neşeli ve dinamik hava özellikle yaz aylarında balkon, bahçe dekorasyonu için de mükemmel.

Siyah ve beyazdan çok farklı
Mekanları ilginç ve davetkar kılan monokrom dekorasyonun ana rengi beyaz bu yıl siyahı terk etti. Yerine geçen kırmızı, mor, pembe, mavi gibi paletin en aydınlık, en çarpıcı ve neşeli renkleri, zengin dokular ve aynı rengin kontrast tonlarıyla birleşerek mekanlara derinlik ve hacim kazandırıyor.

Morun orta ve açık tonlarını beyazla kullanırken araya katacağınız kirlibeyaz ve ekruyla romantik bir etki yaratın. Ham keten ve kanvas gibiyoğun dokulu tekstillerse doğallığa vurguyu artırıyor. Shanghai Garden koleksiyonu, Designers Guild/Homteks.

Yeşilin her tonu çok yumuşak ve rahatlatıcıdır. Ancak monkorom bir dekorasyonu baz alıyorsanız beyaza doğru geçiş yaparken etkiyi yumuşatmak için arada krem rengini de kullanın.

Lacivert ve gri mavinin birlikteliği denizi çağrıştıran ama aynı zamanda kuzeyli bir atmosfer yaratmış. Dekorasyonu biraz siyah detay ekleyerek erkeksi ya da açık pembeyle kadınsı yöne doğru kaydırabilirsiniz.

HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL FOTOĞRAFLAR Louisebody.com, Caitlinwilson.com, Lifeonsundays.com, Ichetkar.fr, anneclaireruel.com