Yatılı misafiriniz için yeriniz var mı?

Tatilde gelen yatılı konuklar ya da sohbete doyamayıp kalmaya karar veren arkadaşlar… Yatağım her an hazır olsun diyorsanız, çektiğinizde yatak olabilen seçenekleri tercih edebilirsiniz.

KLASİK VE İŞLEVSEL ŞIKLIK

Torna ayaklı Simena klasik kanepe, şık görünümünün yanı sıra gerektiğinde yatak da oluyor. Ayrıca sandığı sayesinde de fonksiyonellik sunuyor. Ölçüler: 95×216 cm/ yatak 123×188 cm, Enza Home.

TAK, ÇIKART, YIKA

Açıldığında çift kişilik yatak olan Serdamen ikili kanepenin en büyük özelliği çıkarılabilir ve yıkanabilir kılıfları. Bu sayede kullanım kolaylığı sunan kanepenin kılıfları makinede 30 °C derecede yıkanabilir.

Ölçüler: 98-195x 150-140 cm, Seray.

MAKSİMUM KONFOR

Tek hamlede kolayca çift kişilik yatak oluyor. Pocket yay sistemi sayesinde omurgaya destek olan yavru yataklı kanepe misafirlerinize mükemmel konfor sunuyor.

Ölçüler: 90×200 cm/ yatak 80×190 cm, Yatsan.

DİVANIN ÇAĞDAŞ HALİ

Sade formu ve pratik kullanımıyla sedirden çift kişilik yatağa dönüşen Nokta, 120 cm’lik derli toplu ölçüsüyle küçük odalarda bile yer kazandırdığı için oldukça elverişli.

Ölçüler: 92-190×120 cm, Buka Sofa.

maisonsdumonde.com

DİVANINI KENDİN YAP

Geçtiğimiz yazdan bu yana moda olan kalın ve yatak formlu minderlerle kendi divanınızı oluşturabilirsiniz.

Yapacağınız tek şey uygun kalınlıkta, leke tutmayan bir kumaş alıp pamuk ya da elyaf karışımıyla doldurup düğmelerle kapitone dikmek. Böyle bir divan için iki adet minder yatak ve bolca yastık kullanın.

TEKLİ YATAK ÖLÇÜSÜ

En ideali tekli yatak ölçüsünü baz almak, yani 90×190 cm. Ama siz yerinize göre farklı ölçülerde de diktirebilirsiniz. (Buradaki tek minder/yatak ölçüsü: 190x70xh:22 cm.)

HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL

https://www.evimdergisi.com.tr/renkli-bantlarla-yatak-basina-siklik-katin/