yatak-yay-sistemleri
yatak-yay-sistemleri

Yatak yay sistemleri ve teknolojileri nelerdir?

Son güncelleme:

Yataklarımızı seçiyoruz, ancak içlerindeki sistemleri yeterince biliyor muyuz? Yay sistemleri hakkında biraz bilgi sahibi olmanız yatağınızı daha rahat seçmenizde yardımcı olabilir.

ERGOCOİL YAY NEDİR?

ERGOCOİL YAY

Ergocoil yay karkası yıllar geçse bile son derece sessizdir. İçerdiği 2 kat yay sayısı ile uyku konforunuzu çok daha fazla artırır. Sıradan yaylara göre iki kat daha fazla yay ve dolayısıyla daha fazla destek sağlar. Düğümsüz ve sonsuz yay yapısı ile yaylanma hissini sessiz bir şekilde sunar. Vücudunuza sunduğu destekle oluşan doğal uyku hareketleri, kasların gevşemesini sağlar.

HOURGLASS YAY NEDİR?

HOURGLASS YAY

Progressive yay teknolojisi olan Hourglass yay teknolojisi, ağırlık ve basınç arttıkça daha fazla destek sağlar. Her vücut tipine uygundur. Kum saati görünümüne benzeyen bu 3 kademeli yay sisteminde, uç kısımlardaki geniş yaylar vücudu yumuşak şekilde karşılar. Orta kısımdaki dar yay şekli, gerektiği zaman ve gerektiği kadar sert destek sağlar. Çok farklı vücut profillerini bile doğru şekilde destekler.

WALLABY YAY NEDİR?

WALLABY YAY

Coil-within-coil teknolojisiyle üretilmiş Wallaby Yaylar 5 bölgeli yerleşimleri sayesinde sıradan pocket yaylara göre daha akıllı davranır. Tüm vücut profili ve uyku pozisyonlarına adapte olarak uyku sırasındaki vücut hareketlerine en iyi uyumu sağlar. Wallaby yay sisteminde dıştaki yüksek yaylar vücudu yumuşak şekilde karşılayarak düşük kütle indeksli vücut profilleri için benzersiz ve narin destek sağlar. İçteki kısa yaylar ise gerektiği zaman devreye girer ve daha yüksek kütle indeksli vücut tipleri için doğru desteği sağlar.

HI-LOW YAY NEDİR?

HI-LOW YAY

Hi-Low yay sistemi birisi uzun, diğeri kısa yaylardan oluşuyor. Uzun yaylar, omurga desteği öncesinde vücudu yumuşak şekilde karşılar. Uzun yaylar yükseklik kaybettikçe kısa yaylar devreye girer.

POSTURFLO HD YAY NEDİR?

POSTURFLO HD YAY

Sadece 2 cm yüksekliğinde, 3 cm çapındaki yaylardan oluşan yay teknolojisinde hava geçirgenliği çok yüksektir ve yüksek elastikiyet kabiliyeti sayesinde vücudu sararak tüm basınç noktalarını doğru şekilde destekler.

VERTICOIL EDGE YAY NEDİR?

VERTICOIL EDGE YAY

Sıradan yaylara göre %21 daha fazla yay içeren kenarları güçlendirilmiş yay sistemi, yatağın kenarları dahil tüm yüzeyinde geniş bir uyku sağlar. Doğal uyku hareketlerine anında uyum gösterir.

Mutfak, yatak odası ve banyo için yenileme listesi