yatak-odasında-özgün-dekorasyon
yatak-odasında-özgün-dekorasyon

Yatak odasında özgün dekorasyonun ipuçları

Son güncelleme:

Evin en kişisel alanı olan yatak odası yaratıcılığınız da işe dahil ederek özgün bir dekorasyona imza atacağınız en doğru alan. Renkler ile oynayabilir, aile yadigarı birkaç parçayı değerlendirebilir ya da sıra dışı uygulamalar yapabilirsiniz. Bu tarz uygulamaların en kolayı ise standart bir yatak başı yerine size özel bir uygulama olabilir.

ÖZGÜN BİR YATAK ODASI DEKORASYONU İÇİN YAPILABİLECEKLER

  • Mesela yatağın geldiği duvarda gelişigüzel geometrik çizgilerle şık bir boya uygulaması yapabilirsiniz. Ama seçtiğiniz renklerin olabildiğince pastel ve natürel olmasına ve açık/koyu dengesine dikkat edin.
  • Yatak genişliğinden her iki tarafta da 20 cm kalacak şekilde ve istediğiniz yükseklikte kestireceğiniz bir suntayı ahşap çıtalarla geçerek dilediğiniz renge boyayıp kullanabilirsiniz. Aynı işlem hazır strafor plakalar ile de uygulanabiliyor.  
  • Tün yatak başı duvarınızı belli bir temada duvar panosu veya poster ile kaplayabilirsiniz. .
  • Yaka başı duvarınıza baş hizasını kurtaracak bir yükseklikte bir raf asarak üstünü dekoratif objeler, resimler, tablolar, çiçekler ve sık okuduğunuz kitaplarınız ile süsleyebilirsiniz.  
  • Hurdaya çıkmış ahşap lataları yatak genişliğinde  birbirine çakıp dilediğiniz renge boyayarak duvara sabitleyebilirsiniz.  
  • Aile yadigarı bir kilim ya da halıyı hatta desenini çok sevdiğiniz bir kumaş parçasını yatak başınızdan asarak sıra dışı efektler yaratabilirsiniz.
  • Suntadan küçük raf üniteleri hazırlayıp yatak başınızı dekoratif olduğu kadar fonksiyonel de kılabilirsiniz.
homestyle.co.nz
Yataş.
muralswallpaper.com
pixers.com.tr
lifesahmazing.com
thenordroom.com
Ikea.
avantela.com

Yatak odasında beyaz nasıl kullanılmalı?