Yatak odasında bahar

Mevsim geçişlerinde özellikle yatak odasının elden geçirilmesi, yeni mevsime hazırlanması gerekir. Kalın, yünlü kıyafet ve aksesuarların, sıcak tutan battaniye ve halıların kaldırılıp yerlerine daha incelerinin çıkarılmasıyla tüm dolap düzeninin ve dekorasyonun yenilenmesi gerekebilir. Eğer böyle bir planınız varsa sıcaklar bastırmadan yatak odanızı bahara ve güneşli günlere hazırlayın!

Yatak odanızı bahara hazırlarken işinize yarayabilecek birkaç fikir:

Yatağınızın altındaki alanı kullanın
Yatağınızın altına sığacak ölçülerde kapaklı kutular, plastik ya da ahşap tekerlekli depolama aksesuarları ile kaldırdığınız eşyaları gözden uzak bir şekilde saklayabilirsiniz.

Gardırobun üstünü boş bırakmayın
Fazla eşyaları düzenlemek için gardırobun üst kısmını kullanabilirsiniz. Özellikle odanın genel dekorasyonunu tamamlayacak renklerde kutu ve sepetlere kullanılmayan eşyaları yerleştirebilirsiniz.

Aksesuarlarınızı düzenleyin
Kışın kullandığınız çorap, eldiven, kaşkol, şapka gibi aksesuarları çekmecelerde yer olmadığı için nereye koyacağınızı bilemiyorsanız yine renkli ve desenli kutulardan faydalanabilirsiniz. Dolabın içine ekstra bir raf yaptırmak da çözüm olabilir.

Yer kazandıran mobilyalar
Sürgülü kapaklı gardıroplar dışa açılan kapaklı dolaplara göre çok daha az yer kaplar. Eğer yatak odasında alanınız darsa şifoniyer gibi eşyaların tekerlekli olanlarını tercih ederek bu eşyaları istediğiniz zaman kolayca hareket ettirebilirsiniz. 

Kışlık giysileri kaldırırken
Kullanmadığınız bavulları kullanarak kışlık kıyafetlerinizi kaldırabilirsiniz. Vakumlu saklama yöntemleri de fazlasıyla işinize yarayabilir.


Fotoğraf: La belle vie