Yatak odanız romantizm koksun

Yatak odanıza biraz seksilik katarak, odanızı hem tutkulu hem de sofistike bir mekana dönüştürmek ister misiniz?

İşte seksi bir dekorasyonun püf noktaları:
– Öncelikle doğru atmosfer ve duyguyu yaratmanız gerekiyor. Yakalamak istediğiniz his eğer konforlu ve rahat, ama aynı zamanda kalp atışlarınızı hızlandıracak bir his ise aşırı dingin bir oda size iyi gelmeyebilir.
– Koyu ve zengin renkler tercih edin. Bu odaya sıcak ve davetkar bir hava katacaktır. Son derece iddialı bir renk olan kırmızıyı tercih etmeye özen gösterin. Kırmızı yüzyıllardır aşkın ve tutkunun rengi olduğu için kalbinizi çarptıracağına hiç kuşkumuz yok!
– Renk paletinizde yer alabilecek diğer renkler ise koyu mavi ve mor tonları… Ancak bir açık renk insanı iseniz lila, fuşya, dore ve lameleri de tercih edebilirsiniz.
– Parlak beyaz ve pastel renkleri seçmeyin.
– Tekstil ürünleri ve aksesuarları seçerken renkler arasında bir uyum olmasına özen gösterin.
– Yatak odanızı dekore ederken yumuşak, rahat ve duygulara hitap eden bir his yaratmayı deneyin.
– Yatağınızın mümkün olduğunca büyük olmasında fayda var. Nevresim takımlarınızı ise ipek, keten ve pamuk gibi doğal kumaşlardan tercih edebilirsiniz.
– Eğer dikmeli bir yatağa sahipseniz süsleme nevresim takımlarını tercih etmelisiniz. Bu tarz kumaşları pencerelerinizde perde, duvarlarınızda ise kaplama olarak kullanabilirsiniz.
– Lüks bir görünüm yakalamak için kumaş olarak kadifeyi, şönili ve brokarı, desen olarak ise damaskı tercih edebilirsiniz.
– Antika mobilyalar hoş bir görünüm yaratabilir.
– Koyu renkli ahşap mobilyalar seksi bir oda için idealdir.
– Halılarınızda lüks bir seçim yapabilirsiniz. İran halısı iyi bir seçim olabilir. İpek halıları da tercih edebilirsiniz.
– Yatak odanızda hafif bir aydınlatma daha uygun olabilir.
– Mumlar ya da aromatik yağlarla odanıza hoş bir koku yayabilirsiniz.

Fotoğraflar sırasıyla: Lonny, She knows