Yatak odanız ilham versin

Yaratıcı fikirleriyle, renkleriyle, mekansal çözümleriyle ya da sadece tekstilleriyle dikkat çeken birbirinden güzel bu yatak odaları, mevsimsel düzenlemelerinizi yaparken size de fikir verebilir.
Ninna Ricci Maison.
Yaprak desenli nevresim takımı: 119 TL., H&M Home.

DUVARIN İÇİNDE NE VAR? Eğer metrekareniz izin veriyorsa, yatak başı duvarına alçıpan ile ikinci bir duvar ördürün, ama yatağın denk geleceği alanı açıklık bırakın. Yatağınızı bu açıklığın içine yerleştirin. Duvarın farklı bir tonunda boyayacağınız bu niş çözümü ile son derece basit ve yalın çizgideki bir yatak odasında fark yaratırken, mekana da hareket kazandırmış olursunuz.

BOTANİK HAVA Botanik detaylarla giydirdiğiniz yatak odanızda tavana monte edeceğiniz ahşap çıtalarla yapabileceğiniz bir salıncağa yapay sarmaşıkları dolayabilir, saksılardaki yeşil bitkilerinizi yanlara asabilirsiniz. Yatağın baş kısmında yapabileceğiniz yekpare beton uygulaması ise, komodin konusunu da kendiliğinden çözmüş oluyor.

Linvosges.
Zara Home.

ETKİYİ PEKİŞTİRİN Odanızda yaptığınız her uygulamadan elde edeceğiniz etkiyi iki katına çıkarmanın bir yolu vardır. Tıpkı buradaki boya fikrinin yarattığı etki gibi… Yatak başı duvarının alt kısmına uyguladığınız boya rengini komodinde de devam ettirerek etkiyi pekiştirebilirsiniz.

ÇOK İŞLEVLİ BİR ÇÖZÜM Tüm depolama alanının yatak başında ve pencerenin etrafında planlandığı odada, bu sayede aynı anda birkaç farklı işleve yanıt veren bir çözüm de elde edilmiş.

LCW Home.
Ikea.
Bedding House.

BEMBEYAZ yatak odası, otantik çini desenli nevresim ile bambaşka bir havaya bürünüyor.

BEYAZ bir yatak odasında tüm duvarı botanik desenli bir kağıtla kaplamak ve ekstra depolama alanı yaratmak için yatak başı da dahil yekpare dolap yaptırmak iyi fikir.

TAZE ÇİÇEKLERDEN yapabileceğiniz bu estetik uygulamayı yapay çiçeklerle de deneyebilirsiniz.

HAZIRLAYAN SEVDA BARANDIR SUNGURTEKİN