Yatak odalarında bunlar çok moda

Yatak odaları bir evde kişisel zevklerin maksimum yansıtıldığı en özel bölüm. Bu yüzden dekorasyon stilinizin de kilit noktasını oluşturuyor. 2013’te değişim planlıyorsanız işe bu mekandan başlayın. Ama önce yeniliklere göz atın.

Konfor, ergonomi, işlev
“2013 yılında yatak odalarına kullanışlı ve rahat seçenekler hakim oluyor. İşlev, rahatlık ve ergonomi öne çıkıyor. Dar mekanlarda ise ince detaylı modeller, sürgü gardırop sistemleri gibi maksimum işlevsellik sunan modeller revaçta. Ceviz,beyaz, cappucino beji, parlak-mat karışımı yüzeyler, yumuşak dokular da bu yılın dikkat çeken detayları arasında.
“ Yılmaz Seber / Doğtaş Tasarım Müdürü 

Natura yatak odası, Doğtaş.

Dolce Bellezza yatak
odası takımı, Doğtaş.

~İşlevsel olun
Modern stilin sadeleşmiş versiyonunda düz hatlara kumaş ve deri eşlik ediyor. Kimi zaman doğallığa, kimi zamansa pop-art stile kayan farklı seçeneklerde işlevsellik ön planda. Dar alanlardan maksimum faydalanmayı sağlayan yeni modeller arasında küçük ölçekli, bol çekmeceli ve raflı tamamlayıcı mobilyalar, bazalı veya iki fonksiyonlu yataklar var.

 Nil yatak odası takımı, Bellona.

Flat yatak odası takımı, Doğtaş.

Tual yatak odası, İstikbal.

Tekerlekli ünite çok
işlevsel, İkea.

Sunday takımın açık raflı yatak başı odada
depolama ihtiyacını karşılıyor, Tuna Ev.


~Nostaljik stiller deneyin
Nostaljik detaylar 2013’te de devam ediyor. Eskitme ahşap mobilya ve ferforje tenteli yataklarla vintage, koyu ceviz cila mobilyalarla rüstik, melamin, lake ve sıcak ahşap tonlarıyla retro stillerden birini deneyebilirsiniz.


 

Modern rustik takım, Mudo Concept

Statü yatak, Casa Mobilya.

Yaprak motifli ferforje yatak, Tepe Home.

Klasikten vazgeçmeyin
Klasik formlar bu yıl biraz daha sadeleşmiş halleriyle karşımıza çıkıyor. Yatak başında kapitone kumaş uygulamaları, yuvarlak torna ayaklar ve parlak lake cilalı mobilyalarla daha çok avangart stile gönderme yapsa da, pastel tonlarda renk paleti yatak odalarında klasik bir romantizmi de beraberinde getiriyor.

Saltanat Avangarde yatak odası,
www.evgormobilya.com

Kapitone kumaş başlıklı yatak, Lazzoni.