Yaratıcı ve hesaplı

Doğru planlanmış bir yılbaşı organizasyonu için, nerede ve nasıl tasarruf edeceğinize dair ipuçlarıyla bütçenizi bilmek ve buna göre hareket etmek akıllıca olur.

Keyifli bir yeni yıl karşılaması için küçük ama etkili dokunuşlarla yaratmak istediğiniz atmosferi, bütçenizi de zorlamadan yaratabilirsiniz.

Ikea.

Ağaç için pazarlığı deneyin: Eğer gerçek bir çam ağacı almayı planlıyorsanız, satın alırken pazarlık etmeyi unutmayın. Ufak da olsa indirim bütçenizde tasarruf sağlar.
Eskileri değerlendirin: Hermen her evde kırmızı bir vazo bulunur. Bunları iri Atatürk çiçekleriyle doldurarak masaya/sehpaya yerleştirin.
– Tepsi, sepet ve cam kavanozları renkli yılbaşı süsleri ve çam dallarıyla doldurun.
– Mevcut mumları genişçe bir tepsiye yerleştirin ve etrafını bir yılbaşı çelengiyle süsleyin.
Kendi çiçek düzenlemenizi yapın: Hazır çiçek arajmanları benim için pahalı diyorsanız sokağın köşesindeki çiçekçiden, sıkı bir pazarlıkla alacağınız ya da bahçeden keseceğiniz çiçekleri farklı kurdele, rafya ve yün iplerle bağlayarak buketler yapın. Ancak mümkünse dökülmüş veya yere düşmüş dalları toplamaya özen gösterin. Çiçeklerin arasına eklenen kokina ve çam dalları ise yeni yıl havasını taşıyacaktır.
Depolara ve toptancılara göz atın: Yeşil çelenk ve hediye çorabı gibi standart birkaç ürün satın alarak bunu diğer senelerde de kullanabilirsiniz. Bu da bir tasarruftur. Bunun için en doğru adresler toptancılar veya depolar.
Şaşırtıcı olun: Salonda şömine varsa sadece üzerini süsleyerek yılbaşı ruhunu yansıtabilirsiniz. Ayrıca avizelere ya da pencere çevresine asacağınız simli süsler, kırmızı-yeşil kurdeleler ve çam dalları da şaşırtıcı ve dekoratif olabilir.

Sofra ürünleri Crate&Barrel.

Ekonomik eğlence zamanı
Ailece geçireceğiniz bir ev partisi ya da arkadaşlar arasında küçük bir davet… Hangi seçenek olursa olsun eğlenmek için bir servet harcamaya gerek yok. Kırmızı bir pantolon, kazak, şapka, beyaz gömlek ve pamuktan uzun bir sakal… İşte saat onikiye doğru üzerinize giyeceğiniz bu kıyafetle modern bir Noel Baba’ya dönüştünüz bile. Ayrıca esprili ev oyunları, tombala ve karaoke de hesaplı eğlence seçenekleri arasında.
Ev yapımı, el yapımı
Elbette hediyenizi satın almak yerine sizi hatırlatacak ev ve el yapımı ürünler hazırlayabilirsiniz. Kardeşiniz reçel ve marmelatlarınıza bayılıyorsa süslediğiniz birkaç kavanozu armağan edin. Tığ işinde ustaysanız örgü yastık kılıflarını annenize, teyzenize verebilirsiniz. Dikiş dikebiliyorsanız artık kumaşlardan patchwork önlükler, masa örtüleri dikebilir ve bunları elde hazırlanmış şık paketlerde armağan edebilirsiniz.

Süsler, fenerler, mumlar Ikea.